10. sierpnia 2022

BSB Industry jest pierwszą duńską firmą, która przeszła na całkowicie neutralne pod względem emisji CO2 gazy Linde

Dzięki przejściu na gazy spawalnicze neutralne pod względem emisji CO2 fabryka konstrukcji stalowych BSB Industry będzie emitować rocznie ponad 130 ton mniej CO2. Przyjazne dla klimatu gazy spawalnicze są dostarczane przez firmę Linde Gas, która jako jedyny producent gazów powietrznych oferuje w 100% neutralne dla klimatu gazy przemysłowe, a także gazy przeznaczone dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego.

Dyplom BSB 1

To nie przypadek, że to właśnie firma BSB Industry A/S z Lunderskov jako pierwsza w kraju zastąpiła tradycyjnie produkowane gazy przemysłowe neutralnymi dla klimatu gazami przemysłowymi firmy Linde Gas A/S. Tak twierdzi Winnie Fedders, która jest kierowniczką ds. jakości i środowiska w BSB Industry.

- Nieustannie poszukujemy możliwości uczynienia naszej produkcji bardziej przyjazną dla klimatu. Na podstawie naszego zużycia w 2021 roku obliczyliśmy, że dzięki przejściu na gazy neutralne dla klimatu będziemy w stanie zmniejszyć naszą roczną emisję CO2 o 132 tony. Jesteśmy szczególnie zadowoleni z tego, że możemy zwiększyć redukcję CO2 przy jednoczesnym zwiększeniu naszych obrotów.

BSB Industry używa gazów do spawania i cięcia w procesach produkcji konstrukcji ze stali i aluminium. W tym celu firma zaopatruje się w neutralne dla klimatu wersje ciekłych gazów: tlenu, azotu i argonu. Gazy te wchodzą w skład Linde Green, czyli nowej serii gazów neutralnych pod względem emisji CO2, w której oprócz gazów wymienionych wyżej znajduje się również dwutlenek węgla.

Lin Degree współpracuje z BSB Industry

Jedyne gazy całkowicie neutralne pod względem emisji CO2

Dzięki serii Linde Green firma Linde jest jedynym producentem oferującym w 100% neutralne pod względem emisji CO2 ciekłe gazy przemysłowe, a także gazy dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego.

Gazy te są produkowane z wykorzystaniem energii odnawialnej, a firma Linde kompensuje swój i tak niewielki niekorzystny wpływ na klimat poprzez certyfikowane projekty zalesiania. Ponadto Linde gwarantuje, że transport zielonego gazu do klientów również nie obciąża klimatu emisją CO2. Ta gwarancja, wraz z całą pozostałą produkcją serii Linde Green, podlega kontroli i zatwierdzeniu przez międzynarodową firmę audytowo-doradczą KMPG.

– Wprowadzenie serii Linde Green w naturalny sposób wpisuje się w misję firmy Linde – mówi Jan Christensen, dyrektor ds. sprzedaży Linde w Danii.

– Dla firmy Linde niezwykle ważne jest wspieranie zielonej transformacji i przyczynianie się do niej, ponieważ zrównoważony rozwój jest podstawą naszej misji, aby uczynić świat bardziej produktywnym. Wprowadzając koncepcję Linde Green, robimy kolejny krok w kierunku zwiększenia zrównoważonego rozwoju. Jednocześnie zaspokajamy wyraźnie rosnące zapotrzebowanie naszych klientów na produkty, które pomagają im w prowadzeniu bardziej ekologicznej działalności. Robimy to w praktyce, gwarantując, że stosowanie gazów z serii Linde Green w żaden sposób nie szkodzi klimatowi. Jeśli klienci wykorzystują w swojej produkcji na przykład 100 ton płynnego tlenu Linde Green, ich wpływ na klimat wynosi duże, okrągłe zero. Co więcej, mogą w rzeczywistości zmniejszyć emisję CO2 z całej swojej produkcji, ponieważ nasze gazy umożliwiają im również bardziej wydajną produkcję energii.

Lindegreen 2022 - magazyn sekcyjny BSB Industry
Winnie Fedders / Head of QHSE & CBI

Skoncentrowanie na ekologii zwiększa konkurencyjność

Gdy stale podejmujemy inicjatywy mające na celu zmniejszenie emisji CO2, nie tylko spełniamy rosnące wymagania klientów dotyczące ekologii naszej działalności –jest to po prostu warunek konieczny, aby być konkurencyjnym w przyszłości.

Winnie Fedders / Head of QHSE & CBI

Warunek konieczny dla konkurencyjności

W zależności od rodzaju gazu i zużycia, gazy Linde Green są o 2-10% droższe niż gazy produkowane tradycyjnie. Dla BSB Industry koszty gazów do cięcia i spawania wzrosły o „mniej niż 10 procent” po przejściu na gazy neutralne pod względem emisji CO2, a BSB Industry postrzega to jako nieuniknioną inwestycję w przyszłość.

- Gdy stale podejmujemy inicjatywy mające na celu zmniejszenie emisji CO2, nie tylko spełniamy rosnące wymagania klientów dotyczące ekologii naszej działalności –jest to po prostu warunek konieczny, aby być konkurencyjnym w przyszłości.

Coraz bardziej oczywiste staje się dla nas, że klienci coraz bardziej interesują się śladem CO2 naszych produktów. Kiedy my, jako pierwsza firma w kraju, przechodzimy na gazy Linde Green, jest to silny sygnał, że jesteśmy na czele zielonej transformacji w naszej branży i że chcielibyśmy wskazać drogę innym firmom w przemyśle ciężkim – mówi Winnie Fedders.

Gaz spawalniczy Lindegreen w 100% neutralny pod względem CO2

Certyfikat za redukcję emisji CO2

Firma BSB Industry będzie otrzymywać coroczny certyfikat wskazujący, o ile ton zmniejszyła emisję CO2 dzięki zastosowaniu gazów Linde Green. Dyrektor sprzedaży Jan Christensen z Linde Green spodziewa się, że zdecydowana większość klientów Linde otrzyma podobny certyfikat w nadchodzących latach.

- Obstawiam, że do 2030 roku 80-100% klientów, którzy dziś odbierają gazy płynne w cysternach, przejdzie na Linde Green. Kolejnym krokiem jest to, że w ciągu najbliższych kilku lat będziemy również oferować naszym klientom ekologiczne gazy Linde jako gazy sprężone w butlach. Pomoże to klientom jeszcze bardziej ograniczyć emisję CO2, a jednocześnie będzie dodatkowym znakiem rozpoznawczym ambicji Linde do wspierania zrównoważonego rozwoju w Danii.

Przeczytaj więcej o Linde Green – gazy w 100 procentach neutralne pod względem emisji CO2

Fakty o firmie Linde

Linde to wiodąca globalna firma z branży gazów technicznych i inżynierii, której wartość sprzedaży w 2021 roku wyniosła 31 mld dolarów (26 mld euro). Codziennie realizujemy misję czynienia naszego świata bardziej produktywnym poprzez dostarczanie wysokiej jakości rozwiązań, technologii i usług, które sprawiają, że nasi klienci odnoszą większe sukcesy oraz pomagają w utrzymaniu i ochronie naszej planety.

Firma obsługuje różne rynki końcowe, w tym branże chemiczną i energetyczną, branże żywności i napojów, elektroniki, opieki zdrowotnej, produkcji, metali i górnictwa. Gazy przemysłowe Linde znajdują niezliczone zastosowania, począwszy od tlenu ratującego życie w szpitalach, poprzez gazy wysokiej czystości i gazy specjalistyczne do produkcji elektroniki, po wodór do czystych paliw i wiele innych. Linde dostarcza również najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie przetwarzania gazów, które wspierają ekspansję klientów, poprawę wydajności i redukcję emisji. 

Kontakt

Winnie Fedders
QHSE Specialist

Winnie Fedders

Kontakt telefoniczny

Czy masz pytania dotyczące produktów i rozwiązań, lub chcą otrzymać niewiążącą ofertę?

Dziękujemy za zapytanie. Skontaktujemy się tak szybko, jak to możliwe.