Spawanie

Spawanie z naciskiem na jakość i światowej klasy wykonawstwo

Spawanie w spójnej jakości

Potrzebujesz konstrukcji spawanych ze stali, stali nierdzewnej i aluminium, które spełniają najwyższe wymagania branży? W BSB Poland posiadamy specjalistyczną wiedzę i certyfikaty we wszystkich powszechnie stosowanych procesach spawania. Zapewniamy spawanie najwyższej jakości.

Uzyskaj wycenę prac spawalniczych

Dlaczego warto wybrać BSB Industry?

 • Współpracujesz z partnerem, który posiada certyfikaty w zakresie wszystkich popularnych procesów spawania
 • Twoje produkty są spawane ze szczególnym naciskiem na jakość i trwałość
 • Możesz przeprowadzić kontrolę jakości NDT na życzenie
 • Spawanie MIG, MAG i TIG
 • Twoje produkty spełniają najbardziej surowe wymagania w branży
 • Oferujemy współpracę partnera, który dysponuje szerokimi możliwościami

Duże możliwości i wysoka elastyczność

W naszych zakładach w Danii i Polsce dysponujemy 20 000 metrami kwadratowymi pod dachem. Dzięki naszej wysokiej wydajności i dużej elastyczności, oferujemy Twojej firmie wysokiej klasy spawanie dużych i małych elementów po konkurencyjnych cenach. Zawsze w uzgodnionym terminie.

Spawanie metodą MIG i MAG (131, 135, 136, 138)

W przemyśle hutniczym i metalowym najpowszechniej stosowanymi metodami spawania są MIG i MAG. W BSB Industry rzecz jasna doskonale opanowaliśmy obie metody spawania, a nasi wykwalifikowani specjaliści są gotowi pomóc w realizacji wszystkich zadań spawalniczych.

Jak wiadomo MIG i MAG to metody spawania, w których drut spawalniczy jest dodawany w sposób ciągły podczas spawania. Podczas spawania używamy różnych materiałów spawalniczych, gazów osłonowych i prądu elektrycznego w spawarce. Oznacza to, że możemy łączyć wszystkie materiały spawalne metodą MIG i MAG.

Projekty: Airco DIET

Projekty: Airco DIET

"Firma BSB Industry użyła wszystkich swoich umiejętności do tego projektu. Cięli, spawali i gięli około 25 ton stali, a także byli odpowiedzialni za zarządzanie projektem, zaopatrzenie i koordynację. Byliśmy pewni, że produkt końcowy spełni nasze oczekiwania. Współpraca była zorientowana na rozwiązanie i razem udało nam się zoptymalizować proces pracy, dzięki czemu byliśmy w stanie zrealizować projekt na czas."

Project Engineer w Airco DIET
Ronni Blicher Madsen

Przeczytaj przypadku klienta

Spawanie stali nierdzewnej TIG (141)

BSB Industry ma duże doświadczenie w spawaniu metodą MIG i MAG stali zwykłej i nierdzewnej. Do łączenia cieńszych, cenniejszych materiałów, takich jak stal nierdzewna czy aluminium, zwykle stosujemy spawanie TIG. 

Spawanie TIG jest odpowiednie dla drobniejszych elementów, ponieważ dzięki tej metodzie możemy uzyskać wysokiej jakości spawy, które wymagają jedynie minimalnego wykończenia. 

Decyzja o tym, która metoda spawania najlepiej nadaje się do konkretnego rozwiązania, zależy od materiału i wymagań dotyczących wyglądu. Naszym zadaniem jest oczywiście zapewnienie najlepszych wyników i najbardziej opłacalnego rozwiązania. 

BSB Industry ma certyfikaty zgodne z DS / EN 3834-2.

Uzyskaj wycenę konstrukcji spawanych

Certyfikaty są gwarancją jakości

W BSB Industry produkujemy wysokiej jakości rozwiązania, które spełniają wymagania wiodących klientów przemysłowych. Oczywiście posiadamy certyfikat ISO 9001, a także certyfikaty dotyczące wszystkich powszechnych procesów spawalniczych. Nieustannie pracujemy nad zapewnieniem jakości i wewnętrzną kontrolą nieniszczącą (NDT). Rezultatem są produkty, które spełnią wymagania Twojej firmy w zakresie jakości, poziomów tolerancji i terminów dostaw.

Skorzystaj z naszej fachowej wiedzy

Możesz nam zlecić wykonanie prac spawalniczych na zamówienie lub skorzystać z naszego fachowego doradztwa i doświadczenia, aby przygotować się do produkcji lub rozwijać swoje komponenty. Na życzenie przeprowadzimy kontrolę jakości NDT, zgodnie z życzeniami i potrzebami Klienta.

Satysfakcji naszych Klientów dowodzi fakt, że jesteśmy dostawcą dla wielu firm z sektora energii wiatrowej i tradycyjnego przemysłu. Nasze dwie fabryki wyposażone w nowoczesny park maszynowy i wykwalifikowaną kadrę pracowniczą realizują wszelkie zadania, niezależnie od tego, czy chodzi o produkcję pojedynczych elementów, czy też o całościowe rozwiązania ze stali, stali nierdzewnej i aluminium.

Potrzebujesz spawania?

Oferujemy spawanie stali, stali nierdzewnej i aluminium, które spełnia najwyższe wymagania w branży.

Kontakt

Katarzyna Ułanowska
Kierownik ds. Projektów i Sprzedaży

Katarzyna Ułanowska

Skontaktuj się z nami

Dziękujemy za zapytanie. Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.

Spawanie – FAQ

Uzyskaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące spawania i konstrukcji spawanych.

Ile kosztują prace spawalnicze w BSB Industry?

Cena spawania i konstrukcji spawanych zależy od zakresu zadania. Spawamy gatunki stali w zakresie od S235JR do S690QL. Na cenę wpływa wybór rodzaju stali oraz czas robocizny wymagany, aby wykonać dane zadanie. Ceny podajemy na życzenie.

Jaki jest czas dostawy konstrukcji spawanych?

W BSB Industry zamówienia realizuje prawie 100 certyfikowanych spawaczy zatrudnionych w Danii i w Polsce. Oferujemy wysoką wydajność i szybkie terminy dostaw. Przy czym termin dostawy zawsze zależy od konkretnego zamówienia; co oczywiste termin będzie zależał, czy zamawiasz większą, złożoną serię, czy pojedynczy element.

Jakie materiały spawa BSB Industry?

Spawamy aluminium, stal i stal nierdzewną.

Jakich metod spawania używacie?

Stosujemy metody spawania MIG, MAG i TIG.
131: Spawanie aluminium metodą MIG
135: Spawanie MAG drutem litym - znane również jako spawanie CO2
136: Spawanie drutem rurowym MAG
138: Spawanie drutem proszkowym z rdzeniem metalowym MAG
141: Spawanie metodą TIG stali nierdzewnej, stali i aluminium

Czy pracujecie zgodnie z WPS?

Tak, na podstawie raportów kwalifikowanie technologii spawania (WPQR) opracowujemy instrukcje technologiczne spawania (WPS) w ramach wszystkich procedur spawalniczych, które kwalifikujemy zgodnie z DS/EN ISO 15614.

Rezultatem prac jest specyfikacja termiczna i „przepis” na to, jakiego drutu i gazu użyć oraz przy jakim natężeniu prądu i prędkości należy wykonać prace spawalnicze. Dzięki WPS spełniamy najsurowsze wymagania sektora energii wiatrowej dotyczące procedur spawania.

Jakie certyfikaty posiadacie?

W BSB Industry posiadamy szereg certyfikatów, a ponadto pracujemy zgodnie ze specyficznymi wymaganiami klienta w odniesieniu do części innych norm. Zawsze jesteśmy otwarci na indywidualne wymagania klientów. Obecnie nasza firma posiada certyfikaty przewidziane wymogami:

 • DS/EN 3834-2
 • EN1090-1 + A1 2011 Alu
 • EN1090-1 + A1 2011 Stal
 • EN1090-2
 • EN 1090-EXC3
 • ISO 9001
 • ISO 45001
 • ISO 14001
Czy spawacze są certyfikowani?

Tak, wszyscy nasi spawacze w Danii i Polsce są certyfikowani zgodnie z normami ISO 9606-1 i ISO 9606-2.

Jak zapewniacie wysoką, stałą jakość konstrukcji spawanych?

Zawsze pracujemy zgodnie z umową z klientem i zgodnie z instrukcjami technologicznymi spawania (WPS). W połączeniu z naszą kontrolą procesu, certyfikatami, dobrze wyszkolonymi spawaczami i zawsze skalibrowanym wyposażeniem, stanowi to podstawę oferowanej przez nas wysokiej, stałej jakości konstrukcji spawanych.

Przeprowadzamy wewnętrzne kontrole nieniszczące (NDT) obejmującą testy wizualne (VT), testy magnetyczne (MT), testy penetracyjne (PT) i testy ultradźwiękowe (UT).

Czy stosowane materiały są identyfikowalne?

Tak, zapewniamy pełną identyfikowalność i realizujemy zamówienia zgodnie z życzeniami klienta w zakresie etykietowania, śledzenia i dokumentacji. Zawsze możemy odnieść się do certyfikatu kontroli 3.1, a dzięki liście identyfikowalności możemy udokumentować, z jakiego numeru termicznego pochodzi dany element i z której płyty został wycięty.

Czy stosujecie spawanie zrobotyzowane?

Tak, stale inwestujemy w roboty spawalnicze i wykorzystujemy je między innymi w procesach, w których powtarzalne, uciążliwe zadania ręczne, co pomaga poprawiać warunki pracy w BSB Industry.

Inwestycje w roboty spawalnicze zwiększają nasze moce produkcyjne i sprawiają, że konkurencyjnymi pod względem ceny, jakości i niezawodności dostaw zamówień seryjnych.

Co robicie dla środowiska?

Firma BSB Industry jest głęboko zaangażowana w zrównoważony rozwój i kwestie dotyczące środowiska, społeczeństwa i ładu korporacyjnego (ESG). W sektorze spawalniczym jesteśmy pierwszą firmą w Danii i drugą w regionie skandynawskim, która zaczęła używać ekologicznych, przyjaznych dla klimatu i neutralnych pod względem emisji CO2 gazów do cięcia i spawania, co obniża ślad CO2 na naszym koncie zielonej energii.

Pod względem finansowym koszty serii produktów neutralnych pod względem emisji CO2 są dla nas o około 7 procent wyższe. Zdecydowaliśmy się jednak ponieść ten wydatek, ponieważ wierzymy, że jako firma z branży przemysłu ciężkiego ponosimy szczególną odpowiedzialność za działania na rzecz klimatu i redukcję emisji CO2.

W jaki sposób gaz do cięcia i spawania staje się neutralny pod względem emisji CO2?
W produkcji i transporcie neutralnych pod względem emisji CO2 gazów do cięcia i spawania wykorzystywana jest energia odnawialna i ekologiczne paliwo, a niewielka część jest kompensowana klimatycznie poprzez certyfikowane projekty zalesiania.

Co robicie w dziedzinie warunków pracy zatrudnionych w halach spawalniczych?

Zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych pracowników są naszym najwyższym priorytetem. Przy pracach spawalniczych zarówno w Danii, jak i w Polsce, zawsze używamy masek ze świeżym powietrzem z filtrami z aktywnym węglem i oczywiście mamy instalację wyciągową oraz zapewniamy spawaczom wszystkie wymagane środki i wyposażenie.

Kontakt telefoniczny

Czy masz pytania dotyczące produktów i rozwiązań, lub chcą otrzymać niewiążącą ofertę?

Dziękujemy za zapytanie. Skontaktujemy się tak szybko, jak to możliwe.