9. lutego 2023

BSB Industry z nominacją do nagrody za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju

BSB Industry, wielka firma z branży konstrukcji stalowych, staje do walki o nagrodę za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w Kolding. Zwycięzcę tej zaszczytnej nagrody poznamy 23 lutego na gali AWARD '23 organizowanej przez stowarzyszenie Business Association Kolding w hotelu Comwell. Wydarzenie to zgromadzi społeczność przedsiębiorców z całego miasta.

Światowe Cele ONZ 17 są traktowane poważnie w przemyśle BSB

Świadomość z zakresu ochrony klimatu, odpowiedzialna produkcja oraz dobre praktyki biznesowe stanowią podstawę funkcjonowania firmy BSB Industry. Jeszcze zanim 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ zwróciło uwagę świata na kwestie zmian klimatycznych, nasza firma dążyła do tego, aby ograniczyć zużycie energii, zmniejszyć ilość odpadów produkcyjnych oraz poprawić środowisko pracy dla kilkuset pracowników w Polsce i Danii.

- W firmie BSB Industry bardzo cieszymy się z tego, że jesteśmy jedną z trzech nominowanych firm do nagrody za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju za 2022 r., przyznawanej przez Business Kolding. Fakt, że nasze starania zostały docenione, bardzo dużo dla nas znaczy, ponieważ kwestia zrównoważonego rozwoju jest niezwykle istotna zarówno dla naszej kadry kierowniczej, jak i dla naszych pracowników – mówi Winnie Fedders, kierowniczka ds. jakości, BHP i OŚ oraz poufności informacji w firmie BSB Industry.

Film o nominacji

Obejrzyj nasz film o nominacji firmy BSB Industry do nagrody Sustainable Development Goals Award.

Firma BSB Industry jest liderem w zakresie dążenia do ekologicznych praktyk biznesowych

Firma BSB wspiera dziesięć z 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ, aby pomóc w budowaniu lepszej przyszłości. Zwracamy szczególną uwagę na cel 12, który dotyczy odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji. Istotny jest też dla nas cel 7 dotyczący zrównoważonej energii oraz cel 13, który koncentruje się na wysiłkach na rzecz klimatu.

- Dzięki naszemu programowi ciągłego doskonalenia biznesowego zarówno kadra kierownicza, jak i pracownicy mogą się angażować, dzieląc się swoimi pomysłami i sugestiami. Niektóre propozycje dotyczą ograniczania zużycia energii, inne są pomysłami na to, jak pracować mądrzej, a jeszcze inne mają na celu poprawę środowiska pracy – wyjaśnia prezes Morten Krusborg, który uważa, że zaangażowanie pracowników jest jednym z najważniejszych fundamentów wszystkich działań w firmie.

- Angażując naszych pracowników, jesteśmy w stanie znaleźć najlepsze rozwiązania, a ponadto zapewniamy czynny udział wszystkich osób w naszych nieustannych dążeniach do stworzenia miejsca pracy, w którym ochrona klimatu i środowisko pracy są najważniejszymi priorytetami – wyjaśnia prezes.

 

Winnie Fedders / Head of QHSE & CBI

Działamy na rzecz zrównoważonego rozwoju

Nie robimy tego z przymusu. Robimy to, ponieważ jako firma BSB Industry mamy możliwości i wiedzę, dzięki którym możemy przyczyniać się do budowania zrównoważonej przyszłości.

Winnie Fedders / Head of QHSE & CBI

Przykłady inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju w firmie BSB Industry

 1. Współpraca z producentami turbin wiatrowych skupia się na wspólnej odpowiedzialności za zrównoważoną przyszłość
 2. Poddawane recyklingowi palety stalowe pozwalają zaoszczędzić niemal 10 000 drewnianych palet rocznie
 3. 100 procent zielonej energii w naszej duńskiej fabryce pozwala ograniczyć emisję CO2 o 800 ton rocznie, co odpowiada emisjom z 800 lotów z duńskiego Billund na hiszpańską Gran Canarię
 4. Montaż ponad 2000 turbin wiatrowych na całym świecie w 2022 roku
 5. Automatyzacja procesu pakowania palet poprawia środowisko pracy
 6. Przyjazne środowisku gazy do cięcia i spawania, które są całkowicie neutralne pod względem emisji CO2, pozwalają ograniczyć emisję CO2 o 130 ton rocznie, co odpowiada rocznym emisjom CO2 z 32 krów
 7. Odpady z produktów spożywczych są przetwarzane na biogaz do ponownego wykorzystania
 8. Zatrudnianie osób ze specjalnymi potrzebami na elastycznych stanowiskach oraz wspieranie lokalnej społeczności w Polsce i w Danii
 9. Optymalizacja czasu produkcji pozwala na ograniczenie zużycia energii
 10. Skondensowana woda z pomp ciepła jest używana do schładzania maszyn
 11. Stołówka ze zdrowymi, zbilansowanymi lunchami, które w połowie są opłacane przez firmę BSB
 12. Wszystkim pracownikom oferowane są szczepienia
Zielona siła

Ponad 2000 zamontowanych turbin wiatrowych w 2022 roku

Jako dostawca dla największych OEM w branży wiatrowej, firma BSB Industry produkuje konstrukcje i rozwiązania, które są niezbędne do tworzenia infrastruktury energetycznej na całym świecie. Rozwiązania takie jak kosze kotwowe, sprzęt transportowy i płyty oporowe zapewniają możliwość stawiania turbin wiatrowych, co oznacza, że więcej ludzi na całym świecie będzie miało dostęp do odnawialnych źródeł energii. W 2022 roku na całym świecie zamontowano ponad 2000 turbin wiatrowych z użyciem komponentów dostarczanych przez firmę BSB Industry.

- W firmie BSB Industry czujemy się zobowiązani do używania zielonych źródeł energii oraz neutralnych dla środowiska gazów spawalniczych, ponieważ dzięki temu możemy wspierać cele branży, której jesteśmy częścią. Ponadto nieustannie poszukujemy sposobów na stworzenie jeszcze lepszego środowiska pracy. Współpracujemy z producentami turbin wiatrowych, aby skupiać się na wspólnej odpowiedzialności za zrównoważoną przyszłość. Nie robimy tego z przymusu. Robimy to, ponieważ jako firma BSB Industry mamy możliwości i wiedzę, dzięki którym możemy przyczyniać się do budowania zrównoważonej przyszłości – podkreśla Winnie Fedders.

Certyfikat zrównoważonego rozwoju Vestas

Informacje na temat nagrody za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju

Nagroda za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju przyznawana jest organizacji lub firmie z siedzibą na terenie miasta Kolding, która jest zaangażowana w realizację co najmniej jednego z 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Zrównoważony rozwój, działania na rzecz klimatu, gospodarka o obiegu zamkniętym i inne elementy celów zrównoważonego rozwoju stanowią integralną część strategii i podstawę działalności biznesowej takiej firmy.

Nagroda zostanie przyznana przez Business Kolding we wtorek, 23 lutego 2023 roku.

Dowiedz się więcej na tema

Kontakt

Winnie Fedders
QHSE Specialist

Winnie Fedders

Kontakt telefoniczny

Czy masz pytania dotyczące produktów i rozwiązań, lub chcą otrzymać niewiążącą ofertę?

Dziękujemy za zapytanie. Skontaktujemy się tak szybko, jak to możliwe.