2. lutego 2022

Fabryka w Ciechocinie jest całkowicie zasilana zieloną energią

W firmie BSB Group staramy się osiągać kilka z 17 Celów zrównoważonego rozwoju ONZ, aby pomóc w stworzeniu zrównoważonej przyszłości dla naszych dzieci i wnuków. Przyroda jest bliska naszym sercom, dlatego jesteśmy dumni z tego, że produkcja w naszej fabryce w polskim Ciechocinie jest teraz całkowicie zasilana zieloną energią.

Zielona siła

Cięcie, obróbka i spawanie stali, stali nierdzewnej i aluminium wymaga dużo energii. Zastąpienie paliw kopalnych zieloną energią wiatrową było istotnym celem dla głównego kierownika firmy BSB Poland, Przemysława Majewskiego.

- Polska ma jedno z najwyższych stężeń smogu w Europie, a zanieczyszczenie powietrza jest tu na alarmująco wysokim poziomie. Jako duża firma poczuwamy się do odpowiedzialności, aby zapewnić bardziej ekologiczną produkcję i ograniczyć emisje CO2 – mówi Przemysław Majewski.

- Jeśli wszyscy będziemy używać zakontraktowanej energii, a tak pewnie będzie, uda nam się zredukować emisję CO2 o około 1 136 800 kilo rocznie (czyli o ponad 1100 ton) – mówi główny kierownik w firmie BSB Poland.

Katastrofa jest tuż za rogiem

Razem ze swoimi zdolnymi współpracownikami pan Majewski bardzo długo poszukiwał polskiej firmy energetycznej, która oferuje zielone rozwiązania. Misja w końcu zakończyła się sukcesem. Przemysław Majewski ma nadzieję, że inicjatywa podjęta przez firmę BSB Poland zapoczątkuje w Polsce tendencję, która przyczyni się do czystszego powietrza i zdrowszego środowiska.

- Mamy nadzieję, że nasza inwestycja w zieloną energię wiatru zachęci naszych pracowników, inne firmy oraz całe społeczeństwo do poważnego potraktowania kwestii emisji CO2 i zanieczyszczenia powietrza – wyjaśnia Przemysław Majewski, który uważa, że trzeba już teraz podjąć odpowiednie działania.

- W tej kwestii stoimy w obliczu katastrofy i musimy działać już teraz, jeśli chcemy jej uniknąć. Wiem doskonale, że pewnie będziemy musieli zapłacić trochę więcej za zieloną energię wiatrową. W zamian za to będziemy jednak w stanie zredukować emisję CO2 i ograniczyć zanieczyszczenie powietrza. Z chęcią się tego podejmiemy – podkreśla Przemysław Majewski.

Chcesz wiedzieć więcej?

Masz pytania dotyczące tego, w jaki sposób firmie BSB Poland udało się wprowadzić całkowicie zieloną energię wiatrową w jej fabryce w polskim Ciechocinie? Skontaktuj się z Przemysławem Majewskim.

Kontakt telefoniczny

Czy masz pytania dotyczące produktów i rozwiązań, lub chcą otrzymać niewiążącą ofertę?

Dziękujemy za zapytanie. Skontaktujemy się tak szybko, jak to możliwe.