14. marca 2022

Firma BSB idzie z pełnym impetem w kierunku zielonej energii

Dzięki podpisaniu umowy z firmą DAKA REFOOD zajmującą się recyklingiem odpadów spożywczych firma BSB dołączyła do walki z marnowaniem żywności. Odpady spożywcze ze stołówki zakładowej będą od teraz poddawane recyklingowi i wykorzystywane do ogrzewania lub przekształcane na karmę, nawozy i biopaliwa.

DAKA REFOOD 1

Każdego roku w Danii marnuje się ponad 227 000 ton żywności zdatnej do jedzenia. Jest to nieetyczne, wiąże się z dużymi kosztami, a dodatkowo przyczynia się do emisji CO2. W związku z tym asystentka ds. jakości w firmie BSB Industry, Susanne Nielsen, jest zadowolona z tego, że firma z nowym certyfikatem DAKA REFOOD zaczyna walczyć z marnotrawstwem żywności i działać na rzecz recyklingu.

- Ekologiczne inicjatywy są niezwykle istotne dla firmy BSB. W firmie BSB nieustannie staramy się zmniejszyć nasz wpływ na środowisko. Minimalizując liczbę odpadów spożywczych w zakładowej stołówce i poddając wszystkie resztki jedzenia recyklingowi, przyczyniamy się do jak najbardziej wydajnego wykorzystania zasobów. Cieszymy się, że nasi pracownicy z radością podjęli tę inicjatywę – mówi Susanne Nielsen.

Oto sposób, w jaki firma BSB ogranicza marnotrawstwo żywności

  • Monitorujemy i rejestrujemy odpady spożywcze
  • Jemy na mniejszych talerzach w bufecie
  • Sortujemy odpady spożywcze i poddajemy je recyklingowi
  • Współpracujemy z firmą cateringową, która może dostosować dzienną liczbę serwowanych posiłków

Przyroda jest bliska naszym sercom

Firma BSB dba o klimat i stara się osiągać kilka z 17 Celów zrównoważonego rozwoju ONZ, aby pomóc w stworzeniu zrównoważonej przyszłości dla naszych dzieci i wnuków.

- Zarówno spółka BSB, jak i firma DAKA REFOOD zwracają szczególną uwagę na cel 12, który dotyczy odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji. Dla obu firm istotne są również cel 7 dotyczący zrównoważonej energii oraz cel 13, który koncentruje się na wysiłkach na rzecz klimatu. Nasze wspólne wysiłki na rzecz ograniczenia marnotrawstwa żywności i zwiększenia recyklingu są zgodne z celem dotyczącym odpowiedzialnej konsumpcji, a ponadto pomagają ograniczyć naszą emisję CO2 – wyjaśnia Susanne Nielsen.

Susanne Nielsen doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że niektórzy mogą uznać takie wysiłki za kroplę w morzu potrzeb.

- Od czegoś trzeba zacząć, a w firmie BSB wierzymy, że razem możemy naprawdę dużo zdziałać. Jeśli wszyscy podejmiemy wysiłek i będziemy inspirować się nawzajem do wzięcia odpowiedzialności za klimat i środowisko, możemy nawet niewielkimi krokami przyczynić się do zapewnienia bardziej zrównoważonej przyszłości – podkreśla Susanne Nielsen.

Download certyfikat

Fakty dotyczące certyfikatu DAKA REFOOD

Etykieta REF00D to certyfikat oparty na zaufaniu i wspólnej wizji zrównoważonego sektora produktów spożywczych i usług charakteryzującego się ograniczonym marnotrawstwem zasobów i rozszerzeniem działań z zakresu recyklingu. Dzięki zapobieganiu, sortowaniu i recyklingowi odpady organiczne mogą być wykorzystywane do produkcji karmy, nawozów, biogazów i biopaliw.

Kontakt

Winnie Fedders
QHSE Specialist

Winnie Fedders

Kontakt telefoniczny

Czy masz pytania dotyczące produktów i rozwiązań, lub chcą otrzymać niewiążącą ofertę?

Dziękujemy za zapytanie. Skontaktujemy się tak szybko, jak to możliwe.