24. czerwca 2019

Firma BSB Industry mogła zwolnić Allana

41-letni Allan Nielsen to niezwykły pracownik. Pomimo przewlekłej choroby nerek i licznych ataków bólu, niezliczonych zabiegów chirurgicznych w pełnym znieczuleniu oraz przeszczepu serca w 2018 roku Allan nie poddaje się.

Allan jest wojownikiem danym od Boga

„Allan to wyjątkowy człowiek o naprawdę walecznym sercu. Od pierwszego dnia pracy w BSB Industry wykazywał się niezwykłym zaangażowaniem – nawet wtedy, gdy zmagał się z poważną chorobą” – mówi partner i dyrektor operacyjny Bjarne Elneff, który w 2004 roku pomógł w rekrutacji Allana Nielsena do pracy w charakterze praktykanta przyuczającego się do pracy kotlarza. Nigdy nie żałował tej decyzji.

„Zawsze uwielbialiśmy Allana. Jest świetnie wykwalifikowany i niezwykle lubiany w miejscu pracy. To drugie ma częściowo związek z tym, że zawsze było całkowicie otwarty i szczery, jeśli chodzi o swoją przewlekłą chorobę nerek i ostatni przeszczep serca” – mówi Bjarne Elneff, który podkreśla, że nigdy nawet nie przyszło mu na myśl, żeby zwolnić Allana z powodu trudnych okoliczności.

„W firmie BSB Industry ludzie są ważniejsi niż pieniądze. Allan był częścią zespołu niemal od początku. Jest uosobieniem naszej kultury pracy, a w firmie uważany jest niemal za postać legendarną. Zawsze wtedy, gdy Allan zmagał się z chorobą, powtarzaliśmy mu, że gdy będzie mógł już wrócić, będziemy mieli dla niego miejsce. Tak naprawdę często prosiliśmy go, aby podszedł do tego na spokojnie, ale nigdy nie odpuszczał. Allan to taki człowiek, który zawsze chce iść do przodu. Nie potrafi po prostu usiąść i się zrelaksować” – mówi Bjarne Elneff z uśmiechem.

Ani przewlekła choroba nerek ani 137 przypadków zastosowania pełnego znieczulenia, liczne ataki bólu czy przeszczep serca w 2018 roku nie złamały Allana i nie zniszczyły jego kariery, najpierw jako kotlarza, a potem jako kierownika ds. konserwacji i kalibracji w firmie BSB Industry.
Ani przewlekła choroba nerek ani 137 przypadków zastosowania pełnego znieczulenia, liczne ataki bólu czy przeszczep serca w 2018 roku nie złamały Allana i nie zniszczyły jego kariery, najpierw jako kotlarza, a potem jako kierownika ds. konserwacji i kalibracji w firmie BSB Industry.

Otwarte podejście i zdrowe wartości

Allan Nielsen cieszy się, słysząc te miłe słowa. Dalej pracuje w firmie BSB Industry, ale teraz zamienił wcześniejszą pracę przy urządzeniach do cięcia laserowego na mniej wymagającym fizycznie stanowisku kierownika ds. konserwacji i kalibracji.

„Nie lubię siedzieć w domu. Kocham moją pracę i bycie częścią rodziny BSB Industry. Już po miesiącu od przeszczepu serca po cichu wróciłem do pracy. Zwyczajnie nie mogę bez niej żyć” – mówi Allan Nielsen, który naprawdę cieszy się z tego, że firma z Lunderskov wykazała tak duże zrozumienie dla jego sytuacji i empatię podczas jego długiej walki z chorobą.

„Nigdy nie widziałem, nie słyszałem ani nie doświadczyłem jakichkolwiek negatywnych reakcji ze strony kierownictwa w odniesieniu do mojej choroby nerek czy przeszczepu serca. Mogliby po prostu zwolnić mnie z pracy ze względu na długie okresy choroby, ale tak się nigdy nie stało. Przeciwnie, wspierali mi i znaleźli odpowiednie rozwiązania, za co jestem dozgonnie wdzięczny” – wyjaśnia Allan Nielsen.

Jego zmiana ścieżki kariery na stanowisko kierownika ds. konserwacji i kalibracji stanowi doskonały przykład tego, co to znaczy być integracyjną i empatyczną firmą.

„Pracując przy maszynach do cięcia laserowego, miałem jedno z ważniejszych stanowisk na linii produkcyjnej. Każda moja nieobecność w pracy z powodu choroby powodowała problemy dla wszystkich, ponieważ ich praca zależała od tego, czy ja wykonam swoją. Ta sytuacja była dla mnie nieakceptowalna i już miałem zrezygnować z pracy, ale jakoś nie mogłem tego zrobić. Poza tym firma chciała mnie zatrzymać. Ostatecznie wpadli na pomysł, aby przenieść mnie na stanowisko kierownika ds. konserwacji i kalibracji” – mówi Allan Nielsen.

Wraca myślami do czasu, kiedy jego niewydolność serca miała niemal tragiczne konsekwencje dla niego i jego rodziny.

„To było podczas wakacji na duńskiej wyspie Fanø, na które pojechałem razem z żoną i trójką dzieci. Lekarz powiedział mi później, że miałem dwa wielkie skrzepy krwi w sercu. Moja zdolność funkcjonowania spadła do zaledwie 10–15 procent. Przeszczep serca miałem w 2018 roku. Przed zabiegiem odwiedzili mnie Benny i Bjarne Elneff. Przynieśli prezent i kwiaty dla mojej żony. Powiedzieli mi, że mam sobie wziąć tyle wolnego, ile będę potrzebować. Dodali, że kiedy wyzdrowieję, będzie czekało na mnie miejsce w firmie BSB Industry. Pozwoliło to zapewnić stabilność finansową mojej rodzinie. To, że odwiedzili mnie w szpitalu przed zabiegiem, naprawdę wiele mówi o ich człowieczeństwie” – mówi Allan Nielsen, kontynuując przeprowadzanie kalibracji narzędzi tnących do obróbki i spawania stali, stali nierdzewnej i aluminium.

Kontakt

Bjarne Elneff
Partner / COO

Bjarne Elneff

Kontakt telefoniczny

Czy masz pytania dotyczące produktów i rozwiązań, lub chcą otrzymać niewiążącą ofertę?

Dziękujemy za zapytanie. Skontaktujemy się tak szybko, jak to możliwe.