20. czerwca 2022

Firma BSB ocaliła 47000 drewnianych palet

Stalowe palety wykonane ze stali z recyklingu zastąpiły drewniane palety w firmie BSB Industry. Dzięki temu udało się zaoszczędzić miliony duńskich koron, zapewnić większe bezpieczeństwo w miejscu pracy i ograniczyć wpływ na środowisko.

Zdjęcia produktów i pracy

Pięć lat temu brygadzista w firmie BSB Industry, Erik Fusager, wraz ze swoimi wykwalifikowanymi współpracownikami, wpadł na pomysł, aby wymienić drewniane palety na bardziej solidne palety stalowe. Pomysł ten był pochodną programu ciągłego ulepszania działalności biznesowej (ang. Continuos Business Improvement, CBI).

- Z czasem byliśmy już zmęczeni widokiem setek drewnianych palet, które każdego tygodnia trafiały na śmietnik, ponieważ były miażdżone przez ciężkie kołnierze, które produkujemy. Często musieliśmy używać i wyrzucać trzy drewniane palety, zanim dany kołnierz był gotowy do wysłania do klienta — wspomina brygadzista Erik Fusager.

Erik Fusager / Foreman

Ekologiczna inwestycja

Szacuję, że na przestrzeni tych 5 lat, w ciągu których korzystamy z palet stalowych, udało nam się łącznie oszczędzić około 47000 pale drewnianych. Jest to oczywiście świetna wiadomość z punktu widzenia ochrony środowiska, ponieważ udaje nam się zaoszczędzić na drewnie. Dodatkowo jesteśmy zadowoleni z korzyści finansowych. Udało nam się już zaoszczędzić kilka milionów duńskich koron.

Erik Fusager / Foreman

Palety ze stali pochodzącej z recyklingu mają dobry wpływ na środowisko

Erik naświetlił problem swoim pracownikom i znienacka powstał wspaniały pomysł, aby używaćpalet ze stali pochodzącej z recyklingu.

- Zdaliśmy sobie sprawę z tego, że codziennie ze stołu do cięcia zostają nam resztki stali, dlatego wydawało nam się oczywiste, aby użyć tych resztek do stworzenia palet stalowych. Zalety palet stalowych były szybko dostrzegalne. Palety stalowe wytrzymują znacznie dłużej, można je na siebie nakładać i nigdy się nie psują. Są też dobrym rozwiązaniem z punktu widzenia bezpieczeństwa pracowników — mówi Erik Fusager.

- Szacuję, że na przestrzeni tych 5 lat, w ciągu których korzystamy z palet stalowych, udało nam się łącznie oszczędzić około 47000 pale drewnianych. Jest to oczywiście świetna wiadomość z punktu widzenia ochrony środowiska, ponieważ udaje nam się zaoszczędzić na drewnie. Dodatkowo jesteśmy zadowoleni z korzyści finansowych. Udało nam się już zaoszczędzić kilka milionów duńskich koron — mówi brygadzista, który w firmie BSB Industry jest zaangażowany w 2 do 3 projektów rocznie.

- Projekt CBI z użyciem palet stalowych jest bez wątpienia jednym z najcenniejszych projektów, w których brałem udział. Osobiście dużą satysfakcję sprawia mi możliwość pomocy w rozwiązaniu wyzwania i dokonania czegoś, co może w wymierny sposób wpłynąć na finanse, bezpieczeństwo i klimat — podkreśla Erik Fusager.

Matematyka

Firma BSB dawniej wykorzystywała i wyrzucała około 200 drewnianych palet tygodniowo.
200 drewnianych palet razy 47 tygodni = 9400 drewnianych palet
Na przestrzeni 5 lat: 5 x 9400 = 47000 drewnianych palet

Kontakt

Winnie Fedders
QHSE Specialist

Winnie Fedders

Kontakt telefoniczny

Czy masz pytania dotyczące produktów i rozwiązań, lub chcą otrzymać niewiążącą ofertę?

Dziękujemy za zapytanie. Skontaktujemy się tak szybko, jak to możliwe.