29. listopada 2022

Firma BSB Poland zatrudnia specjalistkę ds. zrównoważonego rozwoju

Od kilku lat firma BSB Poland wiedzie prym w zakresie skutecznego sortowania odpadów, a na początku 2022 roku zrezygnowała z użycia paliw kopalnych w swojej fabryce w Ciechocinie, zastępując je zieloną energią wiatrową. Obecnie udało jej się podjąć kolejny ambitny krok w kierunku ochrony środowiska, jakim jest zatrudnienie Anastasii Kucheriavei na stanowisko specjalistki ds. zrównoważonego rozwoju.

Anastasiia Kucheriava: Podejście do zrównoważonego rozwoju oparte na danych będzie miało znaczenie

Anastasiia Kucheriava ma wykształcenie wyższe z zakresu ochrony środowiska. Wcześniej w tym roku była praktykantką w firmie BSB Poland, co pozwoliło jej połączyć wiedzę teoretyczną z praktycznymi projektami w „prawdziwej” firmie. Obecnie jest zatrudniona na pełen etat i pracuje wraz z duńskimi i polskimi współpracownikami nad stworzeniem podstaw ku dalszym działaniom na rzecz klimatu.

- Mam solidną wiedzę teoretyczną z zakresu zrównoważonego rozwoju, a ponadto potrafię pracować w sposób ustrukturyzowany i osiągać ustalone cele. Bardzo cieszy mnie to, że mogę skonfrontować swoją wiedzę na temat zrównoważonego rozwoju z wyzwaniami i możliwościami, jakie stawia przede mną firma BSB Poland, aby przyczyniać się do ograniczania naszego wpływu na środowisko – mówi nowa specjalistka ds. zrównoważonego rozwoju w firmie BSB Poland.

Anastasiia Kucheriava / Specjalistka ds. zrównoważonego rozwoju

"W działaniach na rzecz klimatu nie chodzi o to, kto jest najlepszy, ale o to, aby wspierać siebie nawzajem i wspólnie dążyć do ograniczenia emisji CO2. Musimy połączyć siły, aby stworzyć bardziej zrównoważony świat dla przyszłych pokoleń. Mam nadzieję, że dzięki ambitnym inicjatywom na rzecz klimatu podejmowanym przez firmę BSB Poland uda nam się zainspirować polskie firmy do włączenia się do walki o wspólny cel."

Anastasiia Kucheriava / Specjalistka ds. zrównoważonego rozwoju

Trwa przygotowywanie danych do raportu środowiskowego firmy BSB Group za 2022 rok

Na przestrzeni najbliższych kilku lat mamy zaplanowanych wiele ekscytujących projektów, ale pierwszą w kolejności i najpilniejszą kwestią jest sprecyzowanie, ile CO2 emituje firma BSB Poland.

- Istotne jest, abyśmy znali dane liczbowe dotyczące ilości CO2 emitowanych przez nasze pojazdy i urządzenia oraz w ramach naszych procesów produkcyjnych. Mając te dane, będziemy mogli zmierzyć, w jak dużym stopniu nasze przyszłe inicjatywy klimatyczne mogą przyczynić się do zmian na lepsze – wyjaśnia Anastasiia Kucheriava, odnosząc się do trwających wyliczeń, które pojawią się w corocznym raporcie firmy BSB Group dotyczącym zrównoważonego rozwoju.

Oparte na danych podejście do zrównoważonego rozwoju umożliwi dokonanie zmian na lepsze

Choć firma BSB Poland już od kilku lat podejmuje znaczące inicjatywy z zakresu ochrony środowiska, podróż ta dopiero się zaczyna. Obecnie firma i jej pracownicy pracują nad ograniczeniem zużycia energii w fabrykach i biurach. Instalowane jest oświetlenie LED, a także czujniki, które automatycznie wyłączają światło.

- Realizujemy kilka ekscytujących inicjatyw, ale potencjał jest znacznie większy. W tym względzie szczególnie nie mogę doczekać się możliwości nakreślenia wraz z grupą BSB Group ogólnej strategii w zakresie działań na rzecz klimatu. Jestem pewna, że dzięki bardziej opartym na danych podejściu do zrównoważonego rozwoju możemy dokonać wielkich pozytywnych zmian w świecie, który zostawimy przyszłym pokoleniom – mówi Anastasiia Kucheriava.

Chęć inspirowania innych do działań na rzecz zrównoważonego rozwoju

Anastasiia Kucheriava podkreśla, że wdrożenie w życie postanowień Porozumienia Paryskiego będzie wymagało wspólnego wysiłku.

- W działaniach na rzecz klimatu nie chodzi o to, kto jest najlepszy, ale o to, aby wspierać siebie nawzajem i wspólnie dążyć do ograniczenia emisji CO2. Musimy połączyć siły, aby stworzyć bardziej zrównoważony świat dla przyszłych pokoleń. Mam nadzieję, że dzięki ambitnym inicjatywom na rzecz klimatu podejmowanym przez firmę BSB Poland uda nam się zainspirować polskie firmy do włączenia się do walki o wspólny cel – mówi Anastasiia Kucheriava.

Anastasiia Kucheriava została zatrudniona na stanowisku specjalisty ds. zrównoważonego rozwoju

Kim jest Anastasiia Kucheriava?

Nowa specjalistka ds. zrównoważonego rozwoju w firmie BSB Poland ma 25 lat i pochodzi z Ukrainy. W 2016 roku przeprowadziła się do Krakowa, aby studiować na tamtejszym uniwersytecie. Po rozpoczęciu kariery w firmie BSB Poland zamieszkała w Toruniu.

- Mam najlepszą pracę w firmie, która dąży do dokonywania wielkich zmian. Nie chodzi tu tylko o zarabianie pieniędzy, ale też o zmienianie świata.

- Ponadto zostałam bardzo ciepło przyjęta do zespołu przez moich polskich i duńskich współpracowników, w tym w szczególności przez dyrektora Przemysława Majewskiego oraz przez Kierowniczkę ds. jakości, BHP i OŚ oraz poufności informacji, Winnie Fedders. Nieustannie dyskutujemy na temat działań na rzecz klimatu, wymieniając się między sobą naszymi doświadczeniami i pomysłami.

- Wszyscy moi współpracownicy są pomocni, a ja mogę codziennie nauczyć się czegoś nowego o metalach i zrównoważonym rozwoju. Nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła pomóc we wdrożeniu konkretnych inicjatyw na rzecz klimatu i tym samym przyczynić się do rozwoju firmy BSB Poland i do dokonywania zmian na świecie, w którym żyjemy – podkreśla Anastasiia Kucheriava.

Anastazja Kucheriawa BSB Polska

Kontakt telefoniczny

Czy masz pytania dotyczące produktów i rozwiązań, lub chcą otrzymać niewiążącą ofertę?

Dziękujemy za zapytanie. Skontaktujemy się tak szybko, jak to możliwe.