4. maja 2022

Firma BSB publikuje Raport środowiskowy 2021

Zrównoważony rozwój jest niezwykle istotny dla firmy BSB i jako główny dostawca w branży energii wiatrowej firma jest szczególnie zaangażowana w działania na rzecz ochrony klimatu. W Raporcie środowiskowym 2021 można poczytać o tym, jak firmie BSB udaje się uzyskiwać dobre wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju.

BSB Industry Raport środowiskowy

- W związku z naszymi certyfikatami środowiskowymi i bardziej surowymi wymogami ze strony klientów i władz firma BSB koncentruje się na bardziej ustrukturyzowanym podejściu do swoich wysiłków w zakresie ochrony środowiska. W Raporcie środowiskowym BSB przedstawiamy podjęte przez nas działania oraz wyniki, jakie udało nam się osiągnąć w 2021 roku — mówi Winnie Fedders, kierowniczka działu ds. jakości, BHP i OŚ w firmie BSB.

Raport środowiskowy BSB 2021 zawiera informacje na temat działań firmy w zakresie gospodarki odpadami, a także audytów dotyczących energii oraz liczb dotyczących emisji CO2. Można w nim również znaleźć szereg inspiracji, czytając o konkretnych projektach, dzięki którym działamy na rzecz środowiska.

- Wiele z naszych wysiłków jest dopiero na etapie początkowym, co jest oczywiste, biorąc pod uwagę to, że nasza firma uzyskała certyfikaty środowiskowe dopiero w 2020 roku. Rok 2021 był czasem, w którym znaleźliśmy swój własny głos, jeśli chodzi o ochronę środowiska. Jednocześnie zaczęliśmy stawiać czoła nieustannie wydłużającej się liście wymagań, które pojawiały się jak grzyby po deszczu w świecie, w którym środowisko jest aktualnie jednym z najważniejszych priorytetów — wyjaśnia Winnie Fedders, która w swoim raporcie środowiskowym wyjawia także, na czym skoncentruje się firma w 2022 roku.

Winnie Fedders / Head of QHSE & CBI, BSB

Chodzi o nasz wizerunek

Środowisko za chwilę stanie się bardzo ważnym parametrem konkurencyjności, a klienci będą oczekiwali, abyśmy robili w tym względzie jeszcze więcej. Bycie konkurencyjnym nie jest już tylko kwestią pieniędzy, ale też wizerunku.

Winnie Fedders / Head of QHSE & CBI, BSB

Działania na rzecz klimatu są jednym z priorytetów na 2022 rok

- W 2022 roku naszym celem jest większe skupienie się na naszych liczbach dotyczących emisji CO2. Poważnie zastanawiamy się nad zainwestowaniem w system oprogramowania, który może pomóc w obliczeniu naszego wpływu na klimat. Ważne jest, abyśmy znaleźli model, którego możemy użyć do obliczenia naszego wpływu na klimat na podstawie poszczególnych klientów, ponieważ właśnie w ten sposób należy to robić w branży energii wiatrowej — mówi kierownik ds. środowiska w firmie BSB.

Ponadto firma BSB sięgnie po dane zgromadzone w 2021 roku i wykorzysta je jako punkt wyjścia do wyboru projektów, nad którymi będzie pracować. Między innymi firma wybierze i rozpocznie działania, które mogą zredukować zużycie zasobów zajmujących 3 pierwsze pozycje wskazane w audycie dotyczącym zużycia energii, a także jeszcze bardziej skoncentruje się na gospodarce odpadami.

- Środowisko za chwilę stanie się bardzo ważnym parametrem konkurencyjności, a klienci będą oczekiwali, abyśmy robili w tym względzie jeszcze więcej. Bycie konkurencyjnym nie jest już tylko kwestią pieniędzy, ale też wizerunku — podkreśla Winnie Fedders, kierowniczka działu ds. jakości, BHP i OŚ w firmie BSB.

Pobierz Raport środowiskowy BSB 2021

Kontakt

Winnie Fedders
QHSE Specialist

Winnie Fedders

Kontakt telefoniczny

Czy masz pytania dotyczące produktów i rozwiązań, lub chcą otrzymać niewiążącą ofertę?

Dziękujemy za zapytanie. Skontaktujemy się tak szybko, jak to możliwe.