7. listopada 2023

Holistyczne podejście nowej kierowniczki ds. jakości, środowiska, bezpieczeństwa i higieny pracy (QHSES)

Marianne McElheron zostaje nową kierowniczką ds. jakości, środowiska, bezpieczeństwa i higieny pracy (QHSES) oraz ciągłego ulepszania działalności biznesowej (CBI) w firmie BSB Industry Może ona poszczycić się ponad 15-letnim doświadczeniem w zakresie zarządzania jakością i systemów kontroli jakości, które zdobyła, pracując w dużych międzynarodowych firmach.

Marianne Mcelheron BSB Industry 0014

Rozwój, ochrona środowiska, jakość i dobro pracowników mają nadrzędne znaczenie w firmie BSB Industry. Ambitne podejście Marianne McElheron do jakości, środowiska, bezpieczeństwa i higieny pracy w bardzo dużym stopniu przyczyniło się do podjęcia przez nią decyzji o odejściu z dotychczasowej, bardzo ciekawej pracy w branży motoryzacyjnej i rozpoczęciu pracy na rzecz firmy z branży energii wiatrowej.

- Firma BSB Industry nieustannie się rozwija i od wielu lat skrupulatnie działa na rzecz jakości, środowiska, bezpieczeństwa i higieny pracy, a ostatnio również dba o zrównoważony rozwój. Działania podejmowane przez firmę w celu zapewnienia zrównoważonej przyszłości, niezmiennie wysokiej jakości oraz zdrowego i bezpiecznego miejsca pracy są mi bardzo bliskie – wyjaśnia Marianne McElheron.

Przygotowanie do pójścia do pracy

Marianne McElheron zaczęła pracę na nowym stanowisku 2 października. Aktualnie jest na etapie wdrażania w obowiązki przejęte po Winnie Fedders, która postanowiła zrezygnować z obejmowanej dotychczas funkcji kierowniczej, aby wykorzystać swoją rozległą wiedzę jako specjalistka ds. jakości, środowiska, bezpieczeństwa i higieny pracy w firmie BSB Industry.

- Bardzo istotne jest, abym na etapie wdrażania zapoznała się ze standardami i kulturą panującą w firmie BSB, a także z jej produktami – mówi Marianne McElheron.

Jej współpracownicy z firmy BSB Industry odgrywają bardzo istotną rolę w tym procesie.

- Moi nowi współpracownicy bardzo serdecznie przyjęli mnie do swojego grona. Pomagają mi w zapoznawaniu się ze specjalistycznym językiem firmy BSB oraz dzielą się ze mną wiedzą na temat produktów i systemów. Ich chęć jest pomocy jest bardzo widoczna. Wszędzie da się zauważyć pozytywne środowisko pracy, w którym każdy może liczyć na innych członków zespołu i w którym możemy wzajemnie wspierać się w realizacji celów – dodaje.

- Jeśli chodzi o model przywództwa, moi współpracownicy zauważą, że działam holistycznie. Przykładowo, często odwiedzam halę produkcyjną, gdzie rozmawiam z członkami zespołu, obserwuję ich pracę i wyzwania, a także zbieram pomysły na udoskonalenie. Współpraca między różnymi funkcjami oraz różnorodność stanowią dobrą drogę ku rozwiązaniom zgodnym z zasadami zrównoważonego rozwoju – mówi Marianne McElheron.

Marianne McElheron / Head of QHSES & CBI

BSB Industry robi dodatkowy krok

Firma BSB Industry nieustannie się rozwija i od wielu lat skrupulatnie działa na rzecz jakości, środowiska, bezpieczeństwa i higieny pracy, a ostatnio również dba o zrównoważony rozwój. Działania podejmowane przez firmę w celu zapewnienia zrównoważonej przyszłości, niezmiennie wysokiej jakości oraz zdrowego i bezpiecznego miejsca pracy są mi bardzo bliskie.

Marianne McElheron / Head of QHSES & CBI

QHSES jest integralną częścią DNA firmy BSB Industry

Morten Krusborg, CEO firmy BSB, bardzo cieszy się, że udało mu się zatrudnić kogoś takiego jak Marianne McElheron na stanowisko kierowniczki ds. QHSES i CBI.

- Marianne posiada wiedzę teoretyczną i praktyczną, a także umiejętności kierownicze w zakresie QHSES. Dysponując kompleksowym zestawem narzędzi, jest doskonale przygotowana do tego, by wspierać rozwój naszej organizacji. Pomimo naszych wzniosłych aspiracji, jeśli chodzi o rozwój, musimy w dalszym ciągu dążyć do osiągania jak najlepszych wyników we wszystkich obszarach QHSES – mówi Morten Krusborg, wyróżniając jakość jako kluczowy obszar dla firmy BSB, zarówno teraz, jak i w przyszłości.

- Klienci muszą nieustannie otrzymywać wysoką jakość, terminowe dostawy i odpowiednią dokumentację, niezależnie od tego, czy dostają rozwiązania z naszego centrum dostaw czy z naszych placówek produkcyjnych w Polsce lub Danii. Marianne będzie odgrywać kluczową rolę w zapewnianiu tego, szczególnie w odniesieniu do naszych wysiłków w zakresie ESG i zrównoważonego rozwoju – mówi Morten Krusborg.

Jej dążenia są oparte na wymaganiach, współpracy i wynikach

Najlepsza jest metoda małych kroków. Choć Marianne McElheron chce od samego początku traktować priorytetowo wszystkie obszary QHSES, wie, że trzeba zacząć od tego, co najważniejsze.

- Obecnie pracujemy nad względnie nowym, dość interesującym wyzwaniem w obszarze środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego (ESG) i musimy przestrzegać wyznaczonych tu terminów. Aktualnie określamy nasze wymagania. Oprócz tych ogólnych wymagań, ważne jest też dla nas nakreślenie naszej własnej strategii w zakresie ESG i przekazanie jej każdemu pracownikowi.

Marianne Mcelheron I Dialog Med Kolleger I BSB Industry 0020

- Jednocześnie staramy się nadać strukturę i uprościć procesy w zakresie jakości i bezpieczeństwa. Ponadto tworzymy synergie, przekazując sobie nawzajem wiedzę z różnych lokalizacji i krajów. Jednym z naszych celów jest wyeliminowanie wypadków w miejscy pracy i ograniczenie skarg do minimum – wyjaśnia Marianne McElheron, której ambicją jest rozwijanie wszystkich obszarów QHSES w firmie BSB Industry,

- Moja motywacja wynika z osiągania postępów i wyników poprzez QHSES. Firma BSB Industry już teraz ma solidne fundamenty, ugruntowaną pozycję w branży oraz odpowiednie nastawienie. Cieszę się z możliwości rozwijania firmy we współpracy z innymi jej pracownikami. Wspólnie będziemy realizować nasze cele, zapewniając wyjątkowe wyniki w zakresie ochrony środowiska, bezpieczeństwa i higieny pracy, jakości oraz zrównoważonego rozwoju. Jednocześnie zamierzamy stawiać na wartościowe rozwiązania i partnerstwa z naszymi klientami i dostawcami – podkreśla Marianne McElheron.

Kontakt

Marianne McElheron
Head of QHSES & CBI

Marianne McElheron

Kontakt telefoniczny

Czy masz pytania dotyczące produktów i rozwiązań, lub chcą otrzymać niewiążącą ofertę?

Dziękujemy za zapytanie. Skontaktujemy się tak szybko, jak to możliwe.