27. czerwca 2022

Inteligentny stół do cięcia skraca czas przestoju

Dotychczas wymiana listew na stole do cięcia zajmowała trzem osobom 36 godzin. Teraz jeden człowiek potrzebuje na to 12 godzin. Jest to zaleta nowego, inteligentnego stołu do cięcia, w którym zastosowano tylko 7 listew w porównaniu z 100 stosowanymi dotychczas.

BSB Industry Stół do cięcia

„Uzyskane korzyści to zwiększona zdolność produkcyjna, znaczne oszczędności finansowe, a także zdrowsze środowisko pracy dla pracowników” – uważa brygadzista Erik Fusager, który kierował budową nowego stołu do cięcia w ramach projektu Ciągłego Doskonalenia Biznesu (CBI) w BSB Industry.

„Po prostu obróciliśmy listwy tak, aby szły w kierunku wzdłużnym, a nie w poprzek. Oznacza to, że przy wycinaniu dużych szablonów, po których pracownicy chodzą i poruszają się, możemy wystarcza nam 7 listew” – wyjaśnia Erik Fusager.

Erik Fusager / Foreman

Rozwiązanie zapewnia większą zdolność produkcyjną

Dzięki nowemu stołowi do cięcia faktycznie oszczędzamy wiele godzin pracy. W przypadku typowego, stołu do cięcia starego typu wymiana listew trwała około 36 godzin. Dla nowego, ulepszonego stołu do cięcia dużych szablonów trwa to tylko 12 godzin. Oznacza to, że uzyskujemy znacznie większą zdolność produkcyjną, ponieważ stół do cięcia można szybciej przestawić i ponownie wykorzystać.

Erik Fusager / Foreman

Zrównoważone rozwiązanie

Zmieniona konstrukcja stołu do cięcia powoduje, że zużycie materiału jest znacznie mniejsze, co przynosi korzyści zarówno finansowe, jak i środowiskowe.

„Wcześniej żużel powstający w procesie cięcia szybko blokował stół do cięcia. Dzięki tylko 7 listwom żużel nie przywiera, co oznacza, że czyszczenie stołu jest łatwiejsze. Ponadto odciąg działa znacznie lepiej, ponieważ listwy nie blokują systemu. Efektem tego jest znacznie zdrowsze środowisko pracy dla pracowników” – wyjaśnia Erik Fusager.

Stosując tylko 7 listew w stole do cięcia dużych szablonów, BSB Industry uzyskuje duże oszczędności na listwach, które są bardzo drogie. Jednocześnie wymiana 7 listew zamiast dotychczasowych 100 jest oczywiście znacznie szybsza.

„Dzięki nowemu stołowi do cięcia faktycznie oszczędzamy wiele godzin pracy. W przypadku typowego, stołu do cięcia starego typu wymiana listew trwała około 36 godzin. Dla nowego, ulepszonego stołu do cięcia dużych szablonów trwa to tylko 12 godzin. Oznacza to, że uzyskujemy znacznie większą zdolność produkcyjną, ponieważ stół do cięcia można szybciej przestawić i ponownie wykorzystać” – wyjaśnia brygadzista Erik Fusager.

Kontakt

Winnie Fedders
QHSE Specialist

Winnie Fedders

Kontakt telefoniczny

Czy masz pytania dotyczące produktów i rozwiązań, lub chcą otrzymać niewiążącą ofertę?

Dziękujemy za zapytanie. Skontaktujemy się tak szybko, jak to możliwe.