19. maja 2022

Jesper dostał swoją wymarzoną pracę

Jesper Brølling rozpoczął pracę jako kowal w BSB Industry w 2013 roku. Dzięki ustawicznemu kształceniu i szeregowi kursów zawodowych, krok po kroku rozwijał karierę zawodową i obecnie zajmuje stanowisko inspektora ds. badań nieniszczących (NDT) i koordynatora ds. spawania w BSB Industry.

Edukacja to korzyść zarówno pod względem jakości, jak i gospodarki

Rozpoczynając pracę w BSB, Jesper Brølling zajmował się głównie budową spawanych konstrukcji stalowych dla przemysłu wiatrowego. Jednak dzięki swojemu wykształceniu w zakresie spawania oraz doświadczeniu jako certyfikowany spawacz, szybko poszerzył zakres swoich obowiązków.

„Kiedy firmy badawcze i konsultingowe, takie jak Nordisk Svejse Kontrol i Force Technology, odwiedzały nas w celu sprawdzenia wydajności spawania, utrzymywałem z nimi bliski kontakt i w razie potrzeby służyłem pomocą. Na przykład, często zdarzały się drobne naprawy, które mogłem wykonać od razu” - wspomina Jesper Brølling.

Edukacja jest dobra i dla jakości, i dla zysków

Właściciele firmy BSB, Benny i Bjarne Elneff, szybko zauważyli u Jespera Brøllinga dbałość o jakość i dokumentację i zapytali, czy jest zainteresowany kształceniem się w tej dziedzinie.

„Przeprowadzenie kontroli zewnętrznej jest dość kosztowne. Czasami przyjeżdżało 2-3 inspektorów, którzy spędzali z nami wiele godzin pracy. Przekładało się to na duże wydatki, więc mimo że firma wydała sporo środków na moje kursy doskonalenia zawodowego, w dłuższej perspektywie przyniosło jej to znaczne korzyści” - mówi Jesper Brølling.

Jednak inwestycje firmy w ustawiczne szkolenie i kształcenie pracowników, takich jak Jesper Brølling, przynoszą także inne, ważniejsze korzyści niż tylko oszczędność kosztów. Podkreśla to partner i dyrektor operacyjny Bjarne Elneff.

„W BSB dokumentowanie jakości odgrywa kluczową rolę, gdy dostarczamy konstrukcje spawane na przykład dla przemysłu wiatrowego. Dzięki Jesperowi w naszym zespole mamy dostęp do tego rodzaju know-how, które daje pewność, że klienci otrzymają dokładnie taką jakość o jaką proszą, wraz z dokładną dokumentacją. Jest to dla nas bardzo ważne” - wyjaśnia Bjarne Elneff i wskazuje na kolejny ważny powód, dla którego firma z przyjemnością inwestuje w swoich pracowników.

„W BSB wszystkie nasze wysiłki zmierzają do tego, abyśmy byli godnym zaufania i atrakcyjnym miejscem pracy. Wierzymy, że inwestując w naszych pracowników, stwarzamy warunki do wzajemnej lojalności i zatrzymania wykwalifikowanych i wartościowych pracowników na długie lata. Jesper jest doskonałym przykładem na to, że udaje nam się realizować tę strategię” - mówi Bjarne Elneff.

Jesper Brølling / NDT inspector and welding coordinator

BSB uwierzyło we mnie

Firma BSB zainwestowała wiele pieniędzy w moje kształcenie, najpierw jako Krajowego Koordynatora Spawalnictwa, a następnie jako Międzynarodowego Specjalisty ds. Spawalnictwa i Międzynarodowego Inspektora Spawalnictwa. Uwierzyli we mnie powierzyli mi obowiązki i zaoferowali możliwości. Dlatego nie wyobrażam sobie życia zawodowego poza BSB.

Jesper Brølling / NDT inspector and welding coordinator

Szacunek, wolność i elastyczność działają w obie strony

Jesper Brølling chętnie potwierdza, że słowa Bjarne Elneffa nie są tylko czczą gadaniną.

„Firma BSB zainwestowała wiele pieniędzy w moje kształcenie, najpierw jako Krajowego Koordynatora Spawalnictwa, a następnie jako Międzynarodowego Specjalisty ds. Spawalnictwa i Międzynarodowego Inspektora Spawalnictwa. Uwierzyli we mnie powierzyli mi obowiązki i zaoferowali możliwości. Dlatego nie wyobrażam sobie życia zawodowego poza BSB” - podkreśla Jesper Brølling, który chętnie pokazuje kolegom możliwości dalszego kształcenia, jakie oferuje firma.

„Chodzi o to, by wykorzystać okazję, gdy się pojawi. Ze strony BSB nigdy nie usłyszałem odmowy. Więc to od Ciebie zależy, czy naprawdę chcesz podnieść swoje kwalifikacje i ponosić większą odpowiedzialność w miejscu pracy” - mówi Jesper Brølling, który cieszy się, że znalazł wymarzoną pracę w BSB.

„Z doświadczenia mogę powiedzieć, że BSB jest po prostu cholernie dobrym miejscem pracy, z ekscytującymi zadaniami i dobrymi kolegami. W pracy mam duży stopień swobody i elastyczności. Jeśli muszę gdzieś pojechać, łatwo jest mi wziąć dzień wolny. Ale jeśli w środku nocy BSB poprosi mnie o sprawdzenie konkretnej konstrukcji, będę tam w sekundę, ponieważ szacunek, swoboda i elastyczność w pracy działają w obie strony” - podkreśla Jesper Brølling, inspektor NDT i koordynator ds. spawania w BSB.

Informacje o Jesperze Brøllingu

Stanowiska w BSB

Inspektor NDT poziom 2:

  • VT (badanie wizualne)
  • MT (badanie magnetyczne)
  • PT (badanie penetracyjne)
  • UT (badanie ultradźwiękowe)

Koordynator spawania

Kształcenie ustawiczne w BSB

  • NDT poziom 2
  • Krajowy koordynator ds. spawania w Metal College w Aalborgu
  • Międzynarodowy specjalista ds. spawania (IWS) w Force Technology w Brøndby
  • Międzynarodowy Inspektor Spawalnictwa - Standard (IWI-S) w Force Technology w Brøndby

Ponadto Jesper Brølling jest uczestnikiem szeregu krótkich kursów i seminariów z zakresu spawania i badań nieniszczących, m.in. w Force Technology.

Kontakt

Heino Pedersen
Production Manager

Heino Pedersen

Kontakt telefoniczny

Czy masz pytania dotyczące produktów i rozwiązań, lub chcą otrzymać niewiążącą ofertę?

Dziękujemy za zapytanie. Skontaktujemy się tak szybko, jak to możliwe.