20. września 2022

Koniec z kręceniem się po magazynie

Firma BSB Industry zainwestowała w nowe automatyczne urządzenie do spinania taśmą. Inicjatywa wyszła od pracowników magazynu w centrum dostaw, którzy dostrzegli doskonałą możliwość na poprawienie środowiska pracy przy jednoczesnym działaniu na rzecz wydajności i środowiska.

Przestań pełzać po podłodze

Urządzenie do spinania taśmą, wyposażone w małe robotyczne ramię, znacznie ułatwia spinanie palet taśmą. Od kiedy zaczęto je stosować w magazynach w Vingen w mieście Lunderskov, Rafael Kropp Wojtczak i jego współpracownicy spięli taśmami już ponad 3000 palet.

Jako lider zespołu ds. rozwiązań do zarządzania łańcuchem dostaw, jest on szczególnie zadowolony z tego, że nowe automatyczne urządzenie do spinania taśmą zapewniło pracownikom firmy BSB Industry lepsze środowisko pracy.

- Poprzednio korzystaliśmy z ręcznego urządzenia do spinania taśmą. Wymagało to od nas ciągłego przemieszczania się po magazynie, aby owinąć taśmę wokół palety. Wokół każdej palety trzeba owinąć dwie taśmy, co oznacza, że dzięki nowemu urządzeniu udało nam się wyeliminować 6000 manualnych, powtarzalnych kroków, wymagających przyjmowania niezdrowej postawy ciała, która często skutkowała bólem kolan i pleców. Jest to świetne rozwiązanie dla naszego środowiska prac, mówi Rafael Kropp Wojtczak.

W firmie BSB pracownicy przyczyniają się do rozwoju miejsca pracy

Winnie Fedders, dyrektor ds. QHSE i CBI w firmie BSB, jest usatysfakcjonowana tym, że pracownicy angażują się w optymalizację procedur pracy, niezależnie od tego, czy dotyczą one środowiska pracy, ochrony środowiska czy wydajności procedur pracy.

- Nasi pracownicy i liderzy zespołów są osobami, które mają praktyczne doświadczenie z codziennymi zadaniami. Są oni też najbardziej wykwalifikowani, aby sugerować sposoby na optymalizację. W konkretnym przypadku urządzenia do spinania taśmą pracownicy zauważyli, że koszty inwestycji szybko się zwrócą dzięki polepszonym warunkom pracy i uproszeniu procedur. Jak podkreśla Winnie Fedders, jest to bardzo cenne spostrzeżenie.

Winnie Fedders / Head of QHSE & CBI

Dbamy o klimat

Firmie BSB Industry nie jest obojętny wpływ, jaki wywieramy na środowisko. Dzięki automatycznemu urządzeniu do spinania taśmami udaje nam się ograniczyć produkcję CO2 o średnio 4 tony rocznie.

Winnie Fedders / Head of QHSE & CBI

Zrównoważone rozwiązanie

W ramach alternatywy dla starego, ręcznego urządzenia do spinania taśmami, a także w celu ograniczenia konieczności przemieszczania się po magazynie, pracownicy centrum dostaw przez pewien czas stosowali maszynę do foliowania.

- Na szczęście foliowanie palet przeszło już u nas do historii. Maszyna do foliowania jest mało wydajna, a do tego dość droga w odniesieniu do ilości czasu, jaki trzeba poświęcić na jej obsługę. Ponadto wymaga dużego zużycia plastiku, więc nie jest zgodna z zasadami ochrony środowiska, które są bliskie firmie BSB Industry - wyjaśnia Winnie Fedders.

Wraz z Rafaelem Kroppem Wojtczakiem jest zadowolona z tego, że firma BSB Industry znalazła bardziej zrównoważone rozwiązanie, inwestując w nowe automatyczne urządzenie do spinania taśmami.

- Firmie BSB Industry nie jest obojętny wpływ, jaki wywieramy na środowisko. Dzięki automatycznemu urządzeniu do spinania taśmami udaje nam się ograniczyć produkcję CO2 o średnio 4 tony rocznie - mówi Winnie Fedders.

Rozsądna inwestycja

Inwestycja firmy BSB Industry w nowe automatyczne urządzenie do spinania taśmami jest korzystna nie tylko z punktu widzenia środowiska pracy i ochrony klimatu. Pozwala ona też wpłynąć na wydajność.

- Wcześniej do spinania palet potrzebnych było dwóch mężczyzn. Obecnie wystarczy do tego jeden mężczyzna, a cały proces jest mniej czasochłonny. Jeśli porównamy czas spędzony na spinaniu palety i czas poświęcony na jej foliowanie, możemy obliczyć, że automatyczne urządzenie do spinania taśmami może obsłużyć dwie palety w tym samym czasie, w którym maszyna do foliowania obsługuje tylko jedną. W perspektywie roku takie ulepszenie przekłada się na ogromne oszczędności czasu i znaczne korzyści finansowe. Najważniejszą zaletą jest jednak to, że nie musimy już mieć siniaków na kolanach - dodaje z uśmiechem Rafael Kropp Wojtczak.

Przeczytaj więcej o naszych działaniach na rzecz ochrony środowiska

Kontakt

Winnie Fedders
QHSE Specialist

Winnie Fedders

Kontakt telefoniczny

Czy masz pytania dotyczące produktów i rozwiązań, lub chcą otrzymać niewiążącą ofertę?

Dziękujemy za zapytanie. Skontaktujemy się tak szybko, jak to możliwe.