23. sierpnia 2023

Misją Gerdta jest zapewnienie wysokiej wydajności dostaw w centrum dostaw BSB

Gerdt Hansen podjął pracę na stanowisku specjalisty ds. jakości w nowym centrum dostaw firmy BSB Industry w miejscowości Hammelev w Jutlandii Południowej. Dołączając do firmy BSB Industry, może pochwalić się sporym doświadczeniem zdobytym podczas pracy w dziale zapewniania jakości rozwiązań z aluminium w bardzo ambitnym niemieckim przedsiębiorstwie z branży motoryzacyjnej.

Optymalizacja przepływów pracy w Supply Center

Niezmienna jakość, struktura organizacyjna i optymalizacja procesów od zawsze stanowią priorytet w firmie BSB Industry. Zatrudniając 60-letniego Gerdta Hansena, firma BSB powierzyła wysoce wyspecjalizowanemu specjaliście pieczę nad nieustannym rozwojem procesów kontroli jakości w swoim centrum dostaw o powierzchni 13 000 metrów kwadratowych.

- W firmie BSB Industry mamy przeczucie, że zatrudnienie Gerdta Hansena było strzałem w dziesiątkę. W swojej dotychczasowej karierze zajmował się w szczególności zamówieniami, planowaniem produkcji i, co równie ważne, problemami i wyzwaniami związanymi z zapewnianiem wysokiej jakości. Jestem przekonany, że jest on brakującym elementem układanki w naszym zespole. Dzięki niemu będziemy w stanie zapewnić jeszcze lepszą jakość dostaw – podkreśla Rafael Kropp Wojtczak, kierownik centrum dostaw w firmie BSB Industry.

Celem jest najwyższa jakość dostaw

Nowy specjalista ds. jakości w firmie BSB Industry jest odpowiedzialny za dopilnowanie, aby produkty spełniały najwyższe standardy i zadeklarowaną jakość od momentu, gdy dotrą do centrum dostaw aż do chwili, gdy zostaną zapakowane i wysłane do klientów.

- Jednym z moich głównych obszarów odpowiedzialności jest kontrola odbieranych towarów. Moja praca w tym względzie polega na rejestrowaniu przychodzących towarów i materiałów i dbaniu o to, aby nasi podwykonawcy dostarczali nam wyroby o najwyższej jakości. Bardzo ważne jest, aby produkty i komponenty, które magazynujemy dla naszych klientów, były w 100 procentach bezpieczne. Jeśli nie będą spełniać wytycznych dotyczących tolerancji, skończy się to awariami gotowych rozwiązań – wyjaśnia Gerdt Hansen, sprawdzając, czy złączka jest zgodna z danymi technicznymi przedstawionymi na rysunku.

Gerdt Hansen / Pracownik jakości

Jakość jest naszą odpowiedzialnością

Musimy starać się jak najwięcej wymagać od naszych podwykonawców. To bardzo ważne, aby dostarczali produkty, które są zgodne ze specyfikacją określoną w zamówieniu.

Gerdt Hansen / Pracownik jakości

Optymalizacja przepływów pracy w centrum dostaw

Jednym z najważniejszych zadań Gerdta Hansena będzie utworzenie silnej struktury organizacyjnej dotyczącej kontroli jakości. Opracowanie stałych procedur zapewni niezmienną, wysoką jakość dostaw i umożliwi ograniczenie liczby błędów do minimum.

- Musimy starać się jak najwięcej wymagać od naszych podwykonawców. To bardzo ważne, aby dostarczali produkty, które są zgodne ze specyfikacją określoną w zamówieniu. Jestem przekonany, że uda nam się zrealizować nasz cel i zdobyć jeszcze więcej zadowolonych klientów, a to wszystko dzięki odgórnie ustalonym procedurom dotyczącym kontroli odbieranych towarów oraz nieustannej optymalizacji przepływów pracy w magazynie, gdzie każdy jest skoncentrowany na dbaniu o wysoką jakość, do której dąży firma BSB Industry – wyjaśnia Gerdt Hansen.

Gerdt Hansen objął stanowisko pracownika ds. jakości

Błędy zawsze sporo kosztują

Najważniejszym celem jest możliwie jak najmniejsza liczba skarg klientów, a jednym z rutynowych zadań Gerdta Hansena jest przeprowadzanie wyrywkowych kontroli materiałów i przebiegów pracy.

- Błędy zawsze nas kosztują. Moim zadaniem jest wczesne wychwytywanie błędów i dbanie o to, aby rozwiązania, które wysyłamy do klientów, były pozbawione wad. Bliska współpraca z naszymi podwykonawcami jest ważna, ponieważ odgrywają oni istotną rolę w powodzeniu naszej wspólnej misji, jaką jest zapewnianie jak najwyższego poziomu zadowolenia klienta – wyjaśnia Gerdt Hansen, który cieszy się, że udało mu się dostać pracę w tak wspaniałej firmie.

- W firmie BSB Industry panuje świetna atmosfera. Możesz tu odczuć, że jesteś cenionym członkiem zespołu. Między pracownikami panują dobre relacje i wszyscy wspieramy się nawzajem. Dostałem pracę, w której na pewno chcę zostać już do końca swojej kariery – podkreśla Gerdt Hansen, po czym przystępuje do dokonania pomiarów i kontroli jakości wielu palet i towarów, które codziennie przybywają do centrum dostaw w Hammelev.

Kontakt

Rafael Kropp Wojtczak
Supply Center Manager

Rafael Kropp Wojtczak

Kontakt telefoniczny

Czy masz pytania dotyczące produktów i rozwiązań, lub chcą otrzymać niewiążącą ofertę?

Dziękujemy za zapytanie. Skontaktujemy się tak szybko, jak to możliwe.