27. października 2022

Morten Krusborg – nowy prezes firmy BSB Group

Morten Krusborg będzie nowym prezesem firmy BSB Group w miejscowości Lunderskov w Danii od 1 listopada. Ma znaczne doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w dużych międzynarodowych firmach, w których był odpowiedzialny za operacje, a także rozwój, sprzedaż, zakupy oraz rozwiązania z zakresu łańcucha dostaw.

W Grupie BSB zatrudniono nowego dyrektora generalnego

Nowy prezes przejmuje stanowisko od Pera Lyngaa, który pełnił funkcję tymczasowego prezesa od lutego 2022 roku. Per Lyngaa ponownie zajmie funkcję członka zarządu firmy BSB Group.

BSB to wiodący dostawca rozwiązań stalowych dla branży wiatrowej i innych branż. Przewodniczący zarządu, Jesper Knudsen, jest zachwycony tym, że 47-letni Morten Krusborg dołączy do zespołu jako nowy prezes.

- Morten ma wszystkie ludzkie cechy i zawodowe kwalifikacje, na których nam zależało. Ma doświadczenie w branży rozwiązań stalowych, głęboką wiedzę techniczną, duże ambicje oraz niepretensjonalny i nieformalny styl zarządzania opierający się na szczerości – mówi Jesper Knudsen.

Wiedza handlowa kluczem do powodzenia ambitnego planu strategicznego

Firma ma spore aspiracje do szybkiego rozwoju, w związku z czym doskonała wiedza handlowa Mortena Krusborga odgrywała główną rolę w decyzji o wyborze go na prezesa.

- Gdy na czele firmy będzie stał Morten, będziemy mieli prezesa z ogromnym doświadczeniem międzynarodowym oraz umiejętnością przeprowadzania poważnych negocjacji z dużymi potencjalnymi klientami, dostawcami i partnerami biznesowymi z branży wiatrowej i innych branż. Wiedza handlowa Mortena ma dla nas bardzo istotne znaczenie i odegra ogromną rolę we wdrażaniu naszego ambitnego planu strategicznego – podkreśla przewodniczący zarządu.

Morten Krusborg / CEO BSB Group

"Mam nadzieję, że szybko wdrożę się w kulturę firmy BSB i będę mógł mieć wkład w jej rozwój. Myślę, że dzięki mojemu doświadczeniu i narzędziom będę mógł dopracować i ulepszyć funkcjonowanie i tak już świetnie prowadzonej firmy."

Morten Krusborg / CEO BSB Group

Produkcyjne korzenie

Morten Krusborg urodził się i wychował w gospodarstwie rolnym, a jego rodzice byli samozatrudnionymi przedsiębiorcami. Już w dzieciństwie nauczył się zakasywać rękawy i ciężko pracować w celu realizowania swoich marzeń.

Swoją karierę zaczynał na hali produkcyjnej. Znał też wartość uczenia się, dlatego niedługo potem skończył studia MBA z zakresu zarządzania strategicznego. W swojej karierze zawodowej pracował w firmach Bonus Energy, Siemens i Semler, a teraz powraca do swoich produkcyjnych korzeni jako prezes w firmie BSB Group.

- BSB Group to wspaniała firma z niezwykle wykwalifikowanym zespołem zarządzającym i kompetentnymi pracownikami zarówno w Danii, jak i w Polsce. Mam nadzieję, że szybko wdrożę się w kulturę firmy BSB i będę mógł mieć wkład w jej rozwój. Myślę, że dzięki mojemu doświadczeniu i narzędziom będę mógł dopracować i ulepszyć funkcjonowanie i tak już świetnie prowadzonej firmy – mówi Morten Krusborg.

Celem jest stworzenie możliwie jak najlepszej wartości dla klientów

Morten cieszy się z powrotu do branży produkcyjnej w firmie, w której może mieć pod kontrolą cały łańcuch wartości – od inżynierii po zakupy, produkcję i rozwiązania z zakresu łańcucha dostaw.

- Firma BSB Group cieszy się niezwykłą reputacją na rynku. Klienci wiedzą, że mogą liczyć na terminową dostawę i najwyższej jakości produkty. Razem z naszymi wykwalifikowanymi pracownikami z chęcią spotkam naszych klientów, zapoznam się z nimi i spróbuję zrozumieć ich potrzeby. W ten sposób możemy zoptymalizować nasze rozwiązania i stworzyć jak najlepszą wartość dla klientów – mówi Morten Krusborg, który wierzy, że pomimo ciężkich czasów firma BSB Group będzie dobrze prosperować.

- Pomimo wojny w Ukrainie, rosnącej inflacji i niezwykle wysokich cen stali widzę szansę na znaczny rozwój naszej firmy. Aby zrealizować ten potencjał, będziemy polegać na naszych zdrowych wartościach, jednocześnie przygotowując się do ekspansji na nowe rynki. Podejmuję to wyzwanie, wiedząc, że mam pełne poparcie i wsparcie zarządu – mówi podekscytowany nowy prezes.

Prywatnie Morten Krusborg mieszka z żoną i dwójką dzieci w wieku 15 i 17 lat w Grindsted w środkowej Jutlandii.

Kontakt

Morten Krusborg
CEO

Morten Krusborg

Kontakt telefoniczny

Czy masz pytania dotyczące produktów i rozwiązań, lub chcą otrzymać niewiążącą ofertę?

Dziękujemy za zapytanie. Skontaktujemy się tak szybko, jak to możliwe.