21. lutego 2023

Nowy prezes wyznacza kierunek rozwoju dla firmy BSB Industry

100 dni temu Morten Krusborg objął fotel prezesa firmy BSB Industry. Zostaliśmy zaproszeni do jego miejsca pracy, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat jego sposobu myślenia w kwestii strategicznych obszarów działania mogących wzmocnić i rozwinąć podstawy, na których zbudowano tę dynamiczną firmę z branży konstrukcji stalowych.

Morten Krusborg wierzy w przyszłość BSB Industries

- BSB Industry to solidna firma z zaangażowanymi pracownikami i kierownikami. Takie właśnie wrażenie odniosłem, gdy podczas pierwszych dni na stanowisku prezesa miałem okazję poznawać naszych pracowników w fabrykach w Danii i w Polsce – mówi Morten Krusborg.

Po dokładnym wprowadzeniu, w ramach którego zapoznaliśmy się z najróżniejszymi procesami biznesowymi i kulturą firmy, Morten Krusborg poświęcił trochę czasu na analizę rynku oraz potrzeb dzisiejszych i przyszłych klientów. Oto pięć obszarów, które jego zdaniem będą kształtować przyszłość firmy.

Rozwiązania z zakresu łańcucha dostaw

Po kilku latach ciągłego rozwoju obecnie dość jasno widać, że świat i jego warunki ekonomiczne uległy zmianie. W firmie BSB Industry w dalszym ciągu mamy ambitne plany na 2023 roku, ale nie możemy oczekiwać takich samych wzrostów przychodów, jak w poprzednich latach.

Z drugiej strony spodziewamy się, że globalne rynki turbin wiatrowych ponownie ożywią się od 2024 roku, w którym przewiduje się potrojenie liczby instalacji morskich oraz znaczny rozwój w USA. Jak więc wyraźnie widać, jesteśmy świetnie przygotowani nie tylko do dostarczania rozwiązań, co już w tej chwili robimy, ale także do rozszerzania naszych działań w ramach naszych obszarów dostaw.

Firma BSB Industry wypracowała sobie odpowiednie możliwości, aby dostarczać kompletne rozwiązania – od rozwiązań inżynieryjnych po rozwiązania z zakresu łańcucha dostaw. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasi klienci mają do dyspozycji naprawdę konkurencyjny rynek, dlatego nieustannie rozmawiamy i współpracujemy z naszymi klientami, aby ograniczać koszty, optymalizować działania z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz udoskonalać obecne rozwiązania z myślą o przyszłości.

W ten sposób możemy pomóc naszym klientom w zwiększeniu ich konkurencyjności. Moim zdaniem jest to niezwykle istotne. Dzięki temu firma BSB Industry będzie w stanie zdobywać nowe zamówienia nie tylko od firm z branży energii wiatrowej, ale także z sektora energetycznego i innych sektorów przemysłu ogólnego.

 

Morten Krusborg / CEO

Kompletne rozwiązania, od inżynierii po rozwiązania z zakresu łańcucha dostaw

Firma BSB Industry wypracowała sobie odpowiednie możliwości, aby dostarczać kompletne rozwiązania – od rozwiązań inżynieryjnych po rozwiązania z zakresu łańcucha dostaw. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasi klienci mają do dyspozycji naprawdę konkurencyjny rynek, dlatego nieustannie rozmawiamy i współpracujemy z naszymi klientami, aby ograniczać koszty, optymalizować działania z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz udoskonalać obecne rozwiązania z myślą o przyszłości.

Morten Krusborg / CEO

Automatyzacja

Wierzymy, że popyt na nasze rozwiązania wzrośnie w nadchodzących latach. Z tego względu obecnie współpracujemy z naszymi klientami, aby skrupulatnie przygotować się na przyszłość.

Chcemy zwiększyć nasze moce produkcyjne poprzez wzbogacenie firmy o wykwalifikowanych kierowników i specjalistów z zakresu procesów produkcyjnych, a także poprzez inwestowanie w sprzęt i rozbudowywanie naszego parku maszyn. Istotną rolę odgrywa tu też automatyzacja procesów pracy. Z tego względu w przyszłości będziemy dalej inwestować w technologię robotyczną, która pozwala zoptymalizować zarówno procesy pracy, jak i środowisko pracy dla naszych pracowników.

Kompetencje

Wykwalifikowani, zaangażowani i dobrze funkcjonujący pracownicy stanowią fundament drogi, którą chce podążać firma BSB Industry. Jesteśmy bardzo zaangażowani w ciągłe rozwijanie naszych pracowników. Bardzo zależy nam też na przyciąganiu wysoce wykwalifikowanych specjalistów.

Odpowiednie wartości, takie jak szacunek, elastyczność, otwartość i stabilność, są podstawą dobrego środowiska pracy, czyli takiego, w którym dbamy o równowagę między życiem prywatnym i zawodowym, a także – co równie ważne – wspieramy osobisty rozwój pracowników.

Nie tylko dziś, ale i w przyszłości ważne jest dla nas, aby słuchać naszych pracowników i angażować ich w rozwój firmy, w której współpracujemy ze sobą w celu osiągania wspólnych celów, takich jak wysokiej jakości rozwiązania dla klientów, inicjatywy z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz poprawa środowiska pracy.

Takie podejście wymaga dużego wysiłku ze strony naszych pracowników z działu HR oraz kierowników, ale jednocześnie naprawdę wierzymy w to, że będziemy mieć przewagę nad konkurencją, jeśli uda nam się dobrze przedstawić nowym, potencjalnym pracownikom naszą kulturę firmy.

Jesper Brølling starannie wykonuje dzisiejsze zadania

Udoskonalanie organizacji

W nadchodzącym roku będziemy kontynuować nasze starania w kierunku stworzenia wspólnej spółki z naszych oddziałów w Danii oraz w innych krajach. Oznacza to między innymi, że będziemy inwestować w systemy informatyczne, aby zapewnić niezmienną, wysoką jakość naszych działań i procesów. Jednocześnie chcemy, aby przetwarzanie zamówień pozostało takie same, ponieważ będziemy wówczas w stanie wykorzystywać nasze moce produkcyjne na płaszczyźnie transgranicznej.

Wspólnie z zarządem postanowiliśmy utworzyć organizację o strukturze macierzowej, w ramach której jasne jest, kto ponosi globalną odpowiedzialność na przykład za produkcję, sprzedaż czy zarządzanie jakością. Będziemy inwestować w rozwój naszej organizacji, ponieważ ułatwi nam to rozszerzanie naszych działań i współpracę z międzynarodowymi klientami, a także utrzymanie tych samych standardów pracy.

Zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczna

Jeszcze zanim stworzono 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ, firma BSB Industry działała z myślą o nieustannym ograniczaniu naszego wpływu na środowisko i poprawianiu środowiska pracy dla kilkuset naszych pracowników.

Będziemy oczywiście kontynuować nasze wysiłki, a nawet je wzmożemy. I nie chodzi tylko o to, że wymagają tego nasi klienci czy władze, ale zwyczajnie o to, że firma BSB Industry angażuje się w działania na rzecz odpowiedzialności społecznej i chce przyczyniać się do zrównoważonej przyszłości.

Oczywiście jestem niezwykle dumny z tego, że w tym roku jesteśmy jedną z organizacji nominowanych do nagrody za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju za 2022 r., przyznawanej przez Business Kolding. To dla nas bardzo ważne, że nasze wysiłki są doceniane przez innych. Razem z naszymi pracownikami pragnę dalej rozwijać i wzmacniać nasze wysiłki w kierunku zrównoważonego rozwoju oraz innych inicjatyw, które wspierają 10 spośród 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

Certyfikat zrównoważonego rozwoju Vestas

Kontakt

Morten Krusborg
CEO

Morten Krusborg

Kontakt telefoniczny

Czy masz pytania dotyczące produktów i rozwiązań, lub chcą otrzymać niewiążącą ofertę?

Dziękujemy za zapytanie. Skontaktujemy się tak szybko, jak to możliwe.