26. października 2022

Piotr Grubecki zoptymalizuje procesy produkcji w firmie BSB Poland

Nowy kierownik produkcji w toruńskiej fabryce BSB Poland, Piotr Grubecki, jest dumny z tego, że należy do zespołu kierowniczego w firmie, która jest ambitna i nieustannie poszukuje usprawnień, nowych klientów i rozwiązań zapewniających wysoką wydajność, niezawodność dostaw i konkurencyjność.

Nowy kierownik produkcji w fabryce BSB Poland w Toruniu, Piotr Grubecki

47-letni Piotr Grubecki, który jest inżynierem z doświadczeniem, niedawno dołączył do zespołu firmy BSB Poland jako kierownik produkcji i nie żałuje tej decyzji.

- Cieszy mnie to, co widzę, jeśli chodzi o funkcjonowanie działów i procesów w firmie BSB Poland. Jest to bardzo profesjonalna firma, w której wszystko przebiega sprawnie – mówi Piotr Grubecki. 

Celem jest zrealizowanie ogromnego potencjału

Piotr dołączył do firmy BSB Poland pod koniec zeszłego roku. Wcześniej pracował jako kierownik produkcji w polskiej firmie, która produkuje systemu chłodnicze między innymi dla duńskich klientów. Piotr Grubecki jest pod wrażeniem firmy BSB, ale widzi w niej też potencjał do wprowadzenia usprawnień.

- Musimy poszukiwać i znajdować sposoby rozwiązywania problemów, których wcześniej nie próbowaliśmy. Jakość i dostawy w uzgodnionym terminie to oczywiście podstawy biznesu. Ale udoskonalenie i zoptymalizowani komunikacji i wymiany informacji będzie różnymi działami i pracownikami to również istotne kwestie, na których musimy się bardziej skupić – mówi Piotr Grubecki.

Razem ze swoim zespołem stara się obecnie wprowadzić nowy system w fabryce w Toruniu, aby mieć lepszy wgląd w procesy produkcyjne na różnych stanowiskach roboczych w firmie. Celem jest poprawienie i tak już wysokiej wydajności oraz ograniczenie niepotrzebnych opóźnień.

Wykwalifikowany kierownik

Piotr Grubecki dobrze odnalazł się w firmie BSB Poland. Według pracowników jest przyjaźnie nastawiony, pomocny, dobrze wykwalifikowany, a do tego ma poczucie humoru i świetne umiejętności z zakresu zarządzania. 

- Lubię rozmawiać z moimi pracownikami i od razu rozwiązywać wszelkie problemy, które mi zgłaszają. Jednocześnie zależy mu na tym, aby wszyscy czuli się komfortowo w swojej pracy. Dla mnie jako kierownika ważne jest, aby omawiać wyzwania, jakie stawia przed nami proces produkcyjny, oraz żeby wspólnie z pracownikami znajdować odpowiednie rozwiązania pojawiających się problemów technicznych i personalnych – wyjaśnia Piotr Grubecki.

Prywatnie kierownik produkcji, podobnie jak wielu ze 160 pracowników firmy BSB Poland, mieszka niedaleko toruńskiej fabryki. Piotr Grubecki mieszka wraz z żoną, dwiema córkami i dwoma psami w niewielkim miasteczku Głogowo.

- Wolny czas spędzam z rodziną lub przyjaciółmi. Poza tym od 30 lat gram na perkusji i gitarze. Nie jest to jednak coś, co chciałbym prezentować w toruńskiej fabryce – mówi z uśmiechem Piotr Grubecki.

Piotr będzie rozwijał produkcję w BSB Poland
Piotr Grubecki / Szef Produkcji BSB Poland

Jakość, niezawodność dostaw i dobra komunikacja

Musimy poszukiwać i znajdować sposoby rozwiązywania problemów, których wcześniej nie próbowaliśmy. Jakość i dostawy w uzgodnionym terminie to oczywiście podstawy biznesu. Ale udoskonalenie i zoptymalizowani komunikacji i wymiany informacji będzie różnymi działami i pracownikami to również istotne kwestie, na których musimy się bardziej skupić.

Piotr Grubecki / Szef Produkcji BSB Poland

Duma z bycia częścią zespołu

Piotr Grubecki z optymizmem patrzy na przyszłość, zarówno swoją, jak i firmy BSB Poland.

- Bycie częścią zespołu BSB to świetna sprawa. Cieszy mnie, gdy mogę witać nowych klientów i zwiększać widoczność firmy na rynku. Musimy być elastyczni i zawsze gotowi na najbardziej nieoczekiwane sytuacje. Na szczęście jesteśmy w sytuacji, w której mamy dużo przychodzących zamówień, co obejmuje również rozwiązania dla partnerów biznesowych z większości europejskich krajów. Z optymizmem patrzę więc w przyszłość – mówi Piotr Grubecki. 

Za największe wyzwanie uznaje rosnące ceny zużycia energii, ale w tej kwestii firma BSB Poland jest dobrze przygotowana.

- Mamy wdrożony nowy system, który będzie monitorował i optymalizował nasze zużycie energii, więc będziemy w stanie stawić czoła wyzwaniu bez większego wpływu na czas dostaw, ceny czy jakość – mówi Piotr Grubecki.

Kontakt

Piotr Grubecki
Szef Produkcji

Piotr Grubecki

Kontakt telefoniczny

Czy masz pytania dotyczące produktów i rozwiązań, lub chcą otrzymać niewiążącą ofertę?

Dziękujemy za zapytanie. Skontaktujemy się tak szybko, jak to możliwe.