27. kwietnia 2023

Polska produkcja daje klientom dobry start

Polski oddział firmy BSB Industry w Ciechocinie dokonał dużej inwestycji w inteligentne roboty spawające i systemy skanujące oraz w funkcjonalne monitorowanie procesów. Te inwestycje zapewniają klientom szereg korzyści, takich jak skrócony czas produkcji, jednolita jakość oraz konkurencyjne ceny.

Przemysław Majewski: Za jakość odpowiadają pracownicy

Dzięki dużym, znaczącym inwestycjom dokonanym w zeszłym roku firma BSB Industry Poland pracuje nad tym, aby zapewniać i utrzymywać niezmiennie wysoką jakość produktów i usług. Nowe, strategiczne sposoby myślenia leżą u podstaw nowych praktyk, dzięki którym firma może robić niektóre rzeczy mądrzej niż kierownictwo i pracownicy robili w przeszłości.

Przemysław Majewski, dyrektor generalny polskiego oddziału firmy BSB Industry, nie ma wątpliwości co do tego, jak ważne jest zapewnianie wysokiej jakości klientom.

- Chodzi o to, aby przygotować naszą firmę do zapewniania świetnych rozwiązań o niezmiennie wysokiej jakości i w konkurencyjnych cenach. Jeśli chodzi o redukcję kosztów, wysoką jakość, niezawodność dostaw, możliwości oraz atrakcyjne rozwiązania z zakresu magazynowania i logistyki, firma BSB jest niezwykle nowoczesna. Dzięki ogromnym inwestycjom poczynionym w ostatnich latach udało nam się mocno zaznaczyć swoją obecność na rynku i stać się liderem w branży – podkreśla Przemysła Majewski.

Inteligentny system skanujący zapewnia jakość i identyfikowalność

Inwestycja w nowy, inteligentny system skanujący to jeden z kilku ważnych kroków, które firma BSB Industry Poland podjęła, aby zapewnić i utrzymać wysoką jakość.

- Gdy jeden z naszych wykwalifikowanych pracowników zaczyna pracę nad jakimś zadaniem, pierwszą rzeczą, którą robi, jest zeskanowanie go do systemu. Gdy tego dokona, wylogowuje się. W ten sposób system zapewnia nam cenną identyfikowalność oraz możliwość ciągłego monitorowania wydajności oraz czasochłonności – wyjaśnia Przemysław Majewski.

Podkreśla przy tym, że nie chodzi tu o monitorowanie pracowników czy wywieranie na nich niepotrzebnej presji.

- Chodzi bardziej o to, abyśmy nauczyli się korzystać z narzędzia, dzięki któremu wzmocnimy nasze procesy produkcyjne. W ten sposób jakość zawsze będzie najwyższa, a procesy robocze zostaną zoptymalizowane. Krótko mówiąc, uczymy się interweniować wtedy, gdy procesy nie przebiegają tak, jak powinny.

Przemysław Majewski / Dyrektor Generalny, BSB Industry Poland

Solidne rozwiązania w wysokiej, jednolitej jakości

Chodzi o to, aby przygotować naszą firmę do zapewniania świetnych rozwiązań o niezmiennie wysokiej jakości i w konkurencyjnych cenach. Jeśli chodzi o redukcję kosztów, wysoką jakość, niezawodność dostaw, możliwości oraz atrakcyjne rozwiązania z zakresu magazynowania i logistyki, firma BSB jest niezwykle nowoczesna. Dzięki ogromnym inwestycjom poczynionym w ostatnich latach udało nam się mocno zaznaczyć swoją obecność na rynku i stać się liderem w branży.

Przemysław Majewski / Dyrektor Generalny, BSB Industry Poland

Inwestycje w ludzi i maszyny

Nowy, inteligentny system skanujący jest tylko jedną z kilku nowych inicjatyw podjętych przez firmę BSB Industry Poland. Na wspomnienie zasługuje tu również system Andon, nowa wycinarka plazmowa, „lustro” przypominające pracownikom, kto jest odpowiedzialny za jakość, roboty spawające oraz zaawansowane platformy do spawania.

- Zakupiliśmy kilka nowych platform do spawania. Można je ustawiać i regulować na wszystkich możliwych wysokościach i pod różnymi kątami, aby zapewnić lepsze środowisko pracy. Nasi spawacze mogą pracować w wygodniejszych pozycjach, dzięki czemu spawanie przebiega szybciej i wyróżnia się lepszą jakością – wyjaśnia Przemysław Majewski, który cieszy się, że inwestycje stanowią korzyść dla wszystkich stron.

- W firmie BSB Industry Poland kładziemy duży nacisk na zapewnianie dobrego i bezpiecznego miejsca pracy. Przykładowo, nasze roboty spawające wykonują za nas dużo monotonnych zadań, a tym samym sprawiają, że nasi wysoce wykwalifikowani spawacze mogą zająć się bardziej wymagającymi pracami.

- Warto również wspomnieć, że jedna z funkcji nowego systemu pozwala naszym pracownikom wyszukiwać rysunki za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Dzięki temu nasze procesy robocze przebiegają płynnie, a pracownicy korzystający z systemu Andon otrzymują niezbędną pomoc i wsparcie szybciej niż wcześniej, jeśli na przykład brakuje im materiałów lub jeśli mają problemy techniczne z zadaniem.

- Wszystko to sprawia, że nasi pracownicy z chęcią przychodzą do pracy i pomagają nam zapewniać atrakcyjną propozycję wartości dla naszych klientów – podkreśla Przemysław Majewski, dyrektor generalny firmy BSB Industry Poland.

Ostatnie inwestycje w firmie BSB Industry Poland

  • System Andon zapewnia optymalizację procesów roboczych
  • System skanujący zapewnia jakość i identyfikowalność
  • Platformy do spawania zapewniają lepsze środowisko pracy
  • Roboty spawające pracują wydajnie przez całą dobę i eliminują monotonne zadania
  • Wycinarka plazmowa zwiększa możliwości
  • „Lustro” przypomina pracownikom, że to oni sami są odpowiedzialni za jakość

Kontakt telefoniczny

Czy masz pytania dotyczące produktów i rozwiązań, lub chcą otrzymać niewiążącą ofertę?

Dziękujemy za zapytanie. Skontaktujemy się tak szybko, jak to możliwe.