14. listopada 2023

Szkolenie kierowników średniego szczebla umacnia miejsce pracy

Rozwiązywanie konfliktów, współpraca, miejsce pracy oparte na wartości i przywództwo sytuacyjne to tylko niektóre z istotnych tematów, z którymi sześciu kierowników średniego szczebla z firmy BSB Industry zapoznało się w ramach szkolenia IBC przeprowadzonego w Kolding w Jutlandii Południowej.

Henio Rathcke

Szkolenie odbywało się na przestrzeni roku i obejmowało 10 dni szkoleniowych, podczas których kierownicy środkowego szczebla zdobyli kompleksowy zestaw narzędzi i poznali strategie, z których mogą korzystać podczas codziennego zarządzania firmą.

- Był to niezwykle pouczający kurs, obejmujący wiele analiz przypadków z naszych codziennych działań. Dzięki niemu mogłem zastosować teorię i narzędzia poznane podczas szkolenia bezpośrednio w hali produkcyjnej — mówi Heino Rathcke, kierownik działu cięcia w firmie BSB Industry, który był jednym z uczestników szkolenia.

Kierownicy średniego szczebla stanowią fundament sukcesu

Od momentu stworzenia pierwszych produktów w stajni w Binderup Strand w 2000 roku firma BSB Industry nieustannie się rozwija. Obecnie przedsiębiorstwo może poszczycić się miejscem w zestawieniu 1000 największych firm w Danii według gazety o profilu biznesowym Børsen.

- Od wielu lat firma BSB Industry rozwija się z zawrotną prędkością, odnotowując ogromne sukcesy. Kluczowa była tu rola kierowników średniego szczebla, dlatego bardzo ważne jest, aby nieustannie dbać o ich ciągłe doszkalanie oraz wspierać u nich rozwój umiejętności przywódczych. Musimy mieć pewność, że będą mieli odpowiednie narzędzia menedżerskie, a oni sami muszą czuć, że są w stanie realizować cele firmy — mówi kierownik produkcji, Heino Pedersen, wyjaśniając zasadność tej inicjatywy szkoleniowej.

Heino Rathcke / Cutting Department Manager

Nowe narzędzia robią różnicę

Udało mi się osiągnąć większą samoświadomość i poprawić moje umiejętności komunikacyjne poprzez dostrzeżenie różnych profili osobowościowych wśród członków mojego zespołu. Zasadniczo nauczyłem się, żeby traktować ludzi różnie, a nie tak samo.

Heino Rathcke / Cutting Department Manager

Duże ambicje i spora determinacja

W dziale laserów Heino Rathcke docenia to, że podobnie jak w 2004 roku, kiedy zaczął pracę w firmie BSB Industry, również teraz firma nieustannie stara się zapewnić swoim pracownikom i kierownikom to, co najlepsze.

- Starsza kadra kierownicza słucha nas i ceni sobie nasze opinie. Przykładowo, po szkoleniu nasza grupa kierowników średniego szczebla zasugerowała organizowanie comiesięcznych spotkań z kierownictwem, aby umożliwić przekazywanie aktualnych informacji na temat firmy między różnymi działami i lokalizacjami. Dzięki temu nasza współpraca jest bardziej wydajna, niezależnie od tego, czy chodzi o dostarczanie rozwiązań dla klientów, poprawianie warunków w miejscu pracy czy o inne cele — mówi Heino Rathcke.

Kierownik działu szlifuje swoje umiejętności przywódcze

Będąc kierownikiem działu cięcia w firmie BSB Industry, Heino Rathcke nadzoruje 7-osobowy zespół składający się ze specjalistów w zakresie cięcia, szlifowania, gięcia, nawiercania, gwintowania i walcowania. Choć szkolenie nie zapewniło mu wiedzy z zakresu produkcji, było ogromnym źródłem wiedzy na temat samoświadomości.

- Udało mi się osiągnąć większą samoświadomość i poprawić moje umiejętności komunikacyjne poprzez dostrzeżenie różnych profili osobowościowych wśród członków mojego zespołu. Zasadniczo nauczyłem się, żeby traktować ludzi różnie, a nie tak samo. Szkolenie dało mi cenne narzędzia, dzięki którym mogę wydobyć maksymalny potencjał z każdego członka mojego zespołu — wyjaśnia Heino Rathcke, który chętnie weźmie udział w kolejnych przedsięwzięciach edukacyjnych w przyszłości.

- Chcę dalej szlifować moje umiejętności, szczególnie w zakresie rozwiązywania konfliktów i integrowania różnych kultur pracy. W związku z tym zamierzam możliwie jak najszybciej zapisać się na Podstawowy kurs umiejętności przywódczych — podkreśla Heino Rathcke, kierownik działu cięcia w firmie BSB Industry.

Treści kursu w ramach szkolenia IBC w Kolding obejmowały takie tematy jak

  • Rozwiązywanie konfliktów i trudne dyskusje dla liderów
  • Współpraca zespołowa w ramach firmy
  • Miejsca pracy oparte na wartości
  • Przywództwo sytuacyjne

Kontakt

Heino Rathcke
Cutting Department Manager

Heino Rathcke

Kontakt telefoniczny

Czy masz pytania dotyczące produktów i rozwiązań, lub chcą otrzymać niewiążącą ofertę?

Dziękujemy za zapytanie. Skontaktujemy się tak szybko, jak to możliwe.