29. listopada 2023

Tadeusz jest odpowiedzialny za szereg robotów spawających w Polsce

W firmie BSB Industry roboty spawające odgrywają istotną rolę w zapewnianiu wydajnej produkcji na najwyższym poziomie. Tadeusz Kamiński jest kierownikiem działu technologii robotycznej w firmie BSB Poland i uwielbia nowe, ekscytujące wyzwania, z jakimi musi się mierzyć każdego dnia.

Tadeusz Leder Svejserobotterne I Polen 0001

Tadeusz Kamiński zaczął pracę 3 lata temu jako spawacz w polskim oddziale firmy BSB Industry w Toruniu. Obecnie jest kierownikiem działu robotów zatrudniającego 7 pracowników. Może pochwalić się doświadczeniem na podobnych stanowiskach w Finlandii, Szwajcarii i Niemczech.

- Mam odpowiednie przeszkolenie z zakresu obsługi maszyn CNC, a aktualnie studiuję mechatronikę, aby jeszcze lepiej obsługiwać roboty. Trudność polega na programowaniu i wdrażaniu nowych elementów dla robotów, gdy trzeba realizować nowe zamówienia — mówi Tadeusz Kamiński.

Roboty zmieniają naprawdę wiele

33-letni kierownik postrzega inwestycję w technologię robotyczną jako ogromną szansę dla firmy BSB. Osobiście nie chciałby powrócić do tradycyjnych metod spawania.

- Korzystamy z robotów już od 2–3 lat i naprawdę widzimy różnicę. Dzięki nim jesteśmy lepszą, bardziej konkurencyjną firmą i możemy podejmować się większych projektów. Jakość jest bardziej spójna, a wyprodukowanie partii zajmuje mniej czasu — mówi Tadeusz Kamiński.

Wspólnie ze swoimi współpracownikami i trzeba robotami spawającymi podjął się największego i prawdopodobnie najtrudniejszego zadania. Projekt nosi nazwę Baltic Eco. Obejmuje jednostkę centralną turbiny wiatrowej, mierzącą 5 metrów długości i szerokości, wykonaną wyłącznie z wykorzystaniem technologii robotycznej.

- Jest to naprawdę skomplikowane zadanie, w ramach którego trzeba dokładnie dopasować do siebie wiele części i płyt. Niektóre części są wielkości klocków LEGO, co wymaga naprawdę dobrego robota i programisty. Mimo tego jesteśmy w stanie zespawać taką jednostkę w ciągu 8 godzin, podczas gdy wcześniej to samo zadanie zajmowało 45 godzin — wyjaśnia Tadeusz Kamiński.

Tadeusz Kamiński / Department manager robotics

Roboty to zwycięstwo

Korzystamy z robotów już od 2–3 lat i naprawdę widzimy różnicę. Dzięki nim jesteśmy lepszą, bardziej konkurencyjną firmą i możemy podejmować się większych projektów. Jakość jest bardziej spójna, a wyprodukowanie partii zajmuje mniej czasu.

Tadeusz Kamiński / Department manager robotics

Rozwój w pracy

Tadeusz Kamiński lubi zarządzać robotami i pracownikami w polskim oddziale firmy BSB Industry. Podoba mu się brak monotonii w pracy – każdy dzień przynosi tu nowe wyzwania. Wśród mężczyzn zatrudnionych w firmie wyróżnia się spokojem i koncentracją na zadaniach.

- Uważam, że rozwijam się zawodowo i szlifuję swoje umiejętności dzięki programowaniu i wdrażaniu nowych elementów w robotach, co jest naszym głównym zadaniem. Ciągle pojawiają się nowe technologie, a moim zdaniem jest kierowanie pracą moich podwładnych w taki sposób, abyśmy nadążali za nowinkami technologicznymi — mówi Tadeusz Kamiński.

Po usłyszeniu pytania o to, w czym firma BSB Industry jest naprawdę świetna, kierownik działu robotów zastanawia się chwilę, po czym odpowiada: „We wszystkim”, uśmiechając się szeroko. Tadeusz Kamiński odnajduje cel w swojej pracy w firmie BSB, która jest dla niego zarówno ekscytująca, jak i wymagająca. W czasie wolnym spędzanym z żoną lub przyjaciółmi często jednak pozostaje z dala od robotów.

- W swoim czasie wolnym lubię być aktywny. Jeździć na rowerze, spacerować po lesie lub zwiedzać. Lubię spędzać czas na świeżym powietrzu — mówi Tadeusz Kamiński, wracając do pracy przy robotach.

Kontakt

Andrzej Górny
Kierownik ds. Kluczowych Klientów

Andrzej Górny

Kontakt telefoniczny

Czy masz pytania dotyczące produktów i rozwiązań, lub chcą otrzymać niewiążącą ofertę?

Dziękujemy za zapytanie. Skontaktujemy się tak szybko, jak to możliwe.