Środowisko

Jako podwykonawca dla branży turbin wiatrowych, firma BSB Industry czuje się szczególnie zobowiązana do intensywnej pracy na rzecz środowiska. Przyroda jest bliska naszym sercom. Istotną kwestią jest dla nas to, jaki wpływ wywieramy na środowisko i jaki świat pozostawimy naszym dzieciom i wnukom.

Ściślejsza współpraca Vestas i BSB Industry

Zrównoważone środki

W firmie BSB Industry skupiamy się na zrównoważone środki, gospodarce obiegowej, recyklingu i ekologicznym podejściu do różnych rozwiązań. Oszczędzanie energii, zarządzanie odpadami oraz ogólna optymalizacja w zakresie ochrony środowiska to aktywne komponenty naszych działań produkcyjnych i ogólnobiznesowych. Mają one również zastosowanie do ogólnych i obowiązkowych założeń wszystkich naszych nowych projektów i procesów.

Chcemy działać na rzecz środowiska

W firmie BSB Industry jesteśmy zaangażowani w ograniczanie naszego zużycia energii i emisji dwutlenku węgla, a także nieustannie skupiamy się na minimalizowaniu odpadów w procesach produkcyjnych oraz na innych inicjatywach, które mają znaczenie dla środowiska.

Uzyskaj wycenę i wybierz partnerstwo z firmą, która poważnie traktuje ochronę klimatu

Zrównoważone inicjatywy w firmie BSB Industry mają dobry wpływ na klimat

BSB Zrownowazone Inicjatywy W BSB Industry

System zarządzania środowiskowego 14001

W firmie BSB Industry wdrożyliśmy system zarządzania środowiskowego 14001. Dzięki wspomnianemu certyfikatowi ISO zapewniamy większą przejrzystość i zyskujemy absolutną pewność, że poważnie podchodzimy do kwestii środowiska i klimatu, wybierając zieloną energię, segregując odpady, stosując materiały z recyklingu, produkując na nowych i nowoczesnych maszynach oraz stale skupiając się na podejmowaniu decyzji przyjaznych dla klimatu, które pomagają stworzyć podstawy dla zrównoważonej przyszłości.

Pobierz certyfikat ISO 14001

Więcej ludzi musi mieć dostęp do zrównoważonej energii

Jako dostawca dla największych OEM w branży energii wiatrowej, oferujemy rozwiązania, które są niezbędne do budowania infrastruktury energetycznej. Rozwiązania takie jak kosze kotwowe, sprzęt transportowy i płyty oporowe zapewniają możliwość stawiania turbin wiatrowych, co oznacza, że więcej ludzi na całym świecie będzie miało dostęp do odnawialnych źródeł energii.

Zastąpienie paliw kopalnych było naturalnym etapem naszej podróży. Inwestowanie w zieloną elektryczność ma dla nas duży sens, jeżeli sami zapewniamy rozwiązania, które promują zrównoważony rozwój i ograniczają wpływ na środowisko.

Codziennie pracujemy nad optymalizowaniem naszych procesów poprzez skracanie czasu produkcji i podejmowanie innych wysiłków w celu ograniczenia zużycia energii.

Uzyskaj wycenę i współpracuj z firmą, która poważnie traktuje ochronę środowiska naturalnego

Certyfikat zrównoważonego rozwoju Vestas

Firma BSB Industry z dumą współpracuje z firmą Vestas, wspólnie działając na rzecz zrównoważonej przyszłości.

Przeczytaj historię współpracy firm Vestas i BSB Industry

BSB Industry stosuje przyjazny dla klimatu gaz spawalniczy neutralny pod względem emisji CO

Produkty dostępne w ramach Linde Green są dla nas o około 7 procent droższe. W BSB Industry zdecydowaliśmy się zaakceptować ten dodatkowy wydatek, ponieważ wierzymy, że jako firma z „czarnej” branży ponosimy szczególną odpowiedzialność za klimat i redukcję emisji CO2.

Gaz do cięcia i spawania, który bierzemy ze zbiorników firmy Linde, jest wytwarzany z zielonej energii, a zatem przyczynia się do tego, że jesteśmy w stanie osiągnąć nasze wspólne cele klimatyczne w ramach zielonej transformacji zużycia gazu. Firma BSB Industry oczywiście nie jest w stanie samodzielnie dokonać zmiany. Ale możemy pomóc wskazać drogę innym firmom z branży przemysłu ciężkiego.

100 procent zielonej energii

Od 2018 roku nasza produkcja opiera się w 100 procentach na zielonej energii wytwarzanej przez turbiny wiatrowe. Oczywiście, nasze oświetlenie jest oparte na diodach LED, a stara nagrzewnica gazowa została zastąpiona przez pompę ciepła typu powietrze-powietrze. Ogrzewanie budynków pompą ciepła typu powietrze-powietrze samo w sobie skutkuje roczną oszczędnością CO2 co najmniej 81 ton.

Stale rozważamy usprawnienia, które mogą przysłużyć się klimatowi, a dzięki zainstalowaniu systemu wentylacji i odciągu sterowanego na podstawie zapotrzebowania zaoszczędzimy dodatkowo 307 000 kilowatów rocznie.

Nasza fabryka w polskim Ciechocinie jest całkowicie zasilana zieloną energią

W naszej fabryce w polskim Ciechocinie zastąpiliśmy paliwa kopalne zieloną energią wiatrową, z czego naturalnie jesteśmy bardzo dumni. Inwestycja w zasilanie fabryki w 100 procentach zieloną energią pozwala nam zredukować emisję CO2 o około 1 136 800 kilo rocznie (czyli o ponad 1100 ton). 

Polska ma jedno z najwyższych stężeń smogu w Europie, a zanieczyszczenie powietrza jest tu na alarmująco wysokim poziomie. Jako duża firma poczuwamy się do odpowiedzialności, aby zapewnić bardziej ekologiczną produkcję i ograniczyć emisje CO2. 

Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa zachęci naszych pracowników, inne firmy oraz całe polskie społeczeństwo do poważnego potraktowania kwestii emisji CO2 i zanieczyszczenia powietrza.

Dumny członek APQP4Wind

APQP4Wind to wspólny punkt odniesienia, którego można używać w branży w celu wzmocnienia współpracy między producentami a dostawcami.

APQP4Wind ma na celu zapewnienie, aby proces kontroli jakości oraz proces wypuszczania produktów na rynek były możliwie jak najbardziej przejrzyste. Ambicją tego projektu jest wyrównanie i zapewnienie dojrzałości globalnego łańcucha dostaw w zakresie przemysłu wiatrowego. Ma on też na celu stać się metodologią kontroli jakości używaną przez cały globalny przemysł wiatrowy, od etapu projektowania po użytkownika końcowego.

Dowiedz się więcej na temat APQP4Wind
Dumny członek APQP4Wind

Stop marnotrawstwu żywności – Więcej recyklingu

Firma BSB Industry współpracuje z firmą DAKA REFOOD, aby zapobiegać marnotrawstwu żywności i lepiej wykorzystywać zasoby w postaci odpadów organicznych. Odpady spożywcze z naszej stołówki zakładowej będą od teraz poddawane recyklingowi i wykorzystywane do ogrzewania lub przekształcane na karmę, nawozy i biopaliwa.To zdrowy rozsądek.

Pobierz naszą Politykę dotyczącą jakości, BHP i OŚ

Kontakt

Marianne McElheron
Head of QHSES & CBI

Marianne McElheron

Skontaktuj się z nami

Dziękujemy za zapytanie. Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.

Kontakt telefoniczny

Czy masz pytania dotyczące produktów i rozwiązań, lub chcą otrzymać niewiążącą ofertę?

Dziękujemy za zapytanie. Skontaktujemy się tak szybko, jak to możliwe.