6. lipca 2022

Per i Claus przesyłają letnie pozdrowienia

Pierwsze sześć miesięcy roku przyniosło w Grupie BSB wiele ważnych wydarzeń, zmian organizacyjnych i wyzwań zewnętrznych. Tymczasowy CEO Per Lyngaa i CFO Claus Iwersen skupiają się na najważniejszych z nich podczas letniego pozdrowienia dla pracowników.

Zdjęcia Produktu i Pracy - Spawanie w dużym formacie

Zmiany organizacyjne

W lutym Teddy Norsgaard Jørgensen zrezygnował ze stanowiska dyrektora generalnego. Trwa rekrutacja nowego dyrektora generalnego. Do czasu zapełnienia pustego fotela w firmie, członek zarządu Per Lyngaa został tymczasowym dyrektorem generalnym.

W ramach strategicznego rozwoju Grupy BSB, ważne było dla nas pełne zintegrowanie BSB Poland z zespołem zarządzającym. W szczególności BSB Poland, wraz z Dyrektorem Generalnym Przemysławem Majewskim i Dyrektorem Finansowym Wiolettą Dytkowską, dołączyli do Zarządu Grupy, gdzie dzięki wnikliwości i wiedzy przyczyniają się do ogólnego rozwoju firmy.

Chcemy mocno podkreślić, że istotne jest, abyśmy działali jako jedna zjednoczona firma, działająca i pracująca zgodnie z tą samą strategią oraz naszymi wspólnymi wartościami i celami. Jesteśmy równi i pod tym względem naprawdę ważne jest, abyśmy wszyscy czuli się i byli właścicielami BSB. To jest nasz klucz do dalszego pozytywnego rozwoju.

Per Lyngaa  / Interim CEO

Klucz do sukcesu

Chcemy mocno podkreślić, że istotne jest, abyśmy działali jako jedna zjednoczona firma, działająca i pracująca zgodnie z tą samą strategią oraz naszymi wspólnymi wartościami i celami. Jesteśmy równi i pod tym względem naprawdę ważne jest, abyśmy wszyscy czuli się i byli właścicielami BSB. To jest nasz klucz do dalszego pozytywnego rozwoju.

Per Lyngaa / Interim CEO

Wojna na Ukrainie dotknęła nas wszystkich

Straszna wojna na Ukrainie dotyka nas wszystkich. Nasze myśli kierują się zwłaszcza do narodu ukraińskiego i wszystkich jego bohaterów, którzy podjęli walkę z Rosją Putina.

Dla BSB i wielu innych firm na całym świecie wojna ma wiele skutków ubocznych, w których każdego dnia staramy się jak najlepiej poruszać razem z Państwem i Waszymi kolegami.

Doświadczamy ogromnych podwyżek cen towarów, które na szczęście ponownie nieznacznie spadły, odroczeń i odwołań projektów turbin wiatrowych, podwyżek stóp procentowych, inflacji i ogólnych podwyżek cen wszystkich materiałów i energii elektrycznej, gazu i ropy.

Wojna skupia się na uzależnieniu Europy od rosyjskiego gazu i na szczęście skłoniło to zarówno polityków, jak i zwykłych ludzi do zwiększenia popytu na alternatywne i zrównoważone rozwiązania energetyczne, takie jak energia wiatrowa. Na dłuższą metę będzie to oznaczać nową i zwiększoną działalność biznesową dla BSB, z czego naturalnie się cieszymy, mimo smutnego tła tego rozwoju jest on teraz przyspieszany.

Nowe zyski podtrzymują naszą działalność

W Toruniu widzimy dużą aktywność i ruchliwe linie produkcyjne. To samo można powiedzieć o Vingen w Lunderskov, gdzie ostatnio m.in. wykonaliśmy dobrze wykonane prace, spakowaliśmy i wysłaliśmy 100 kontenerów Vestas na Tajwan. Dział laserów jest zajęty jak nigdy dotąd, a jednocześnie rejestrujemy wolne moce produkcyjne w naszym centrum obróbczym z powodu odroczenia projektów turbin wiatrowych.

Claus Iwersen / Partner & CFO

Stoimy na silnym fundamencie ekonomicznym

Patrząc z perspektywy finansowej, rzeczy mierzone w obrotach nadal idą naprawdę dobrze. Odnotowujemy wiele zysków zarówno od nowych, jak i dotychczasowych klientów.

Claus Iwersen / Partner & CFO

Dziękujemy za pełne zaangażowanie

Od całego zespołu zarządzającego przesyłamy Wam wielkie i gorące podziękowania za nieustające wysiłki Wasze i Waszych współpracowników na rzecz BSB. Jesteście sercem Grupy BSB i podstawą sukcesu, który wspólnie osiągamy.

Pomimo zmian organizacyjnych i wybojów na drodze, nadal niestrudzenie walczycie o naszą wspólną sprawę. Jesteście aktywni, podejmujecie odpowiedzialność i radzicie sobie ze wszystkimi wyzwaniami, zwracając szczególną uwagę na jakość i porządek. Jesteście elastyczni i zawsze gotowi do zaoferowania dodatkowego wysiłku, gdy zajdzie taka potrzeba. Poruszacie się bezpiecznie w dniu pracy i w świecie, który charakteryzuje się szybkimi zmianami.

Bardzo doceniamy Wasze wysiłki i jesteśmy wdzięczni, że jesteście członkami naszego silnego zespołu.

Teraz zasłużone letnie wakacje są tuż za rogiem. Cieszcie się wakacjami, czy to w Danii, w Polsce czy za granicą, pod cieplejszym niebem.

Życzymy Wam, Waszym rodzinom i tym, których kocie, naprawdę udanych wakacji.

Per Lyngaa i Claus Iwersen

Kontakt

Claus Iwersen
Partner / CFO

Claus Iwersen

Kontakt telefoniczny

Czy masz pytania dotyczące produktów i rozwiązań, lub chcą otrzymać niewiążącą ofertę?

Dziękujemy za zapytanie. Skontaktujemy się tak szybko, jak to możliwe.